Оперативні дані по спалахам

 

Created using Visme. Free Online Presentation Software.

Спалах інфекційної хвороби — це декілька захворювань на інфекційну хворобу, пов'язаних між собою спільним джерелом та (або) фактором передачі інфекції (Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" №1645-17 поточна редакція від 05.12.2012)
 
 
 

 

Щотижнева оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних захворювань в Україні

За період з 10.02 по 16.02.2018 року та з початку поточного року (станом на 16.02.2018 р.)

За сьомий тиждень поточного року (з 10.02.2018р. по 16.02.2018р.) було зареєстровано 22 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких захворіли 130 осіб, у т. ч. 110 дітей.

Спалахи інфекційних захворювань були зареєстровані у Івано-Франківській та Одеській областях (у т. ч. на водному транспорті) – по 4, Чернівецькій області – 3, Львівській, Полтавській, Тернопільській та Херсонській областях – по 2, Миколаївській, Закарпатській та Київській областях – по 1.  

За аналогічний період минулого року було зареєстровано 2 спалахи інфекційних захворювань.

Із 22 зареєстрованих спалахів встановлено: кору – 19, гострої кишкової інфекції (далі – ГКІ) – 2 та сальмонельозу – 1.

В Україні триває напружена ситуація із захворюваністю на кір у зв’язку з низьким охопленням щепленнями населення у минулі роки та втратою імунного прошарку. Епідемічний процес з кору в умовах підвищеної захворюваності супроводжується спалахами в дитячих організованих колективах, закладах освіти, закладах охорони здоров'я, оздоровчих закладах та у побуті.

Внаслідок спалаху ГКІ у Херсонській області у дитячому навчальному закладі захворіли 6 дітей. У 5 захворілих при бактерілогічному обстеженні виявлено золотистий стафілококк. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Внаслідок спалаху сальмонельозу в Миколаївській області серед відвідувачів кав’ярні захворіли 6 осіб, усі дорослі. Хворі своє захворювання пов’язують з вживанням страв у кав’ярні. У 5 захворілих осіб діагноз сальмонельоз підтверджено лабораторно. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Внаслідок спалаху ГКІ у Полтавській област серед учнів Кременчуцького навчально-виховного комплексу захворіли 14 дітей. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

З початку поточного року, станом на 16 лютого, в Україні зареєстровано 102 спалахи інфекційних захворювань, за аналогічний період 2017 року було зареєстровано 24 спалахи. Внаслідок 102 спалахів захворіла 951 особа, у т. ч. 686 дітей.

Із 102 зареєстрованих спалахів встановлено: кору – 89, сальмонельозу та ГКІ невстановленої етіології – по 4, вірусного гепатиту А – 3, ГКІ встановленої етіології і ротавірусного ентериту – по 1.

За сім тижнів поточного року спалахи реєструвалися в 16 регіонах України: у Одеській області (у т. ч. на водному транспорті) – 24, Чернівецькій області – 20, Львівській області – 12, Дніпропетровській та Київській областях – по 8, Івано-Франківській області – 7, Тернопільській області – 5, Волинській Херсонській областях та м. Києві – по 3, Закарпатській, Миколаївській та Полтавській областях – по 2, Вінницькій, Донецькій та Хмельницькій областях – по 1.