15–16.11.2016 року фахівцями ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» здійснено візит до закладів Кіровоградської області.

Місце

Кіровоградська область

Дата і час

15–16.11.2016

Доповідачі

Олена Дюжева
Cпеціаліст з лікування туберкульозу
Центр громадського здоров'я
Міністерства охорони здоров'я України

Організатори

ЦГЗ МОЗ України

На виконання пункту 2 підпункту 3 додатку 2 до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки, затвердженої Законом України від 16.10.2012 року № 5451-VI та Рамкової угоди між Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та МОЗ України, з метою надання технічної та організаційно-методичної допомоги на місцях 15 – 16.11.2016 року фахівцями ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» здійснено візит до закладів Кіровоградської області.

Впродовж візиту відбулася низка зустрічей з лікарями, адміністративним персоналом, медичними держслужбовцями регіону. Під час візиту відвідали: КЗ «Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер», КЗ «Олександрійський протитуберкульозний диспансер», Знам'янську Центральнау районна лікарню та Знам'янський Центр первинної медико-санітарної допомоги.

За результатами візиту фахівцями ЦГЗ були надані рекомендації щодо проведення аналізу основних показників епідситуації з туберкульозу та ко-інфекції ТБ/ВІЛ.

Основними досягненнями в області є активна децентралізація послуг хворим на туберкульоз (до контрольованого лікування хворих на амбулаторному етапі залучені медпрацівники центрів ПМСД), завершується оптимізація роботи мікробіологічної лабораторії з діагностики туберкульозу ІІІ рівня шляхом перенесення лабораторії з КЗ «Обласна туберкульозна лікарня» (Кіровоградський район., с. Івано-Благодатне) до КЗ «Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер (м. Кіровоград., вул. Габдрахманова), що наблизить якісну лабораторну діагностику туберкульозу до пацієнта, налагоджено внесення своєчасної та якісної інформації до реєстру хворих на туберкульоз на обласному та районному рівнях.

Незважаючи на певні показники прогресу, у медичних закладах Кіровоградської області було виявлено ряд недоліків, що негативно впливають на загальний стан із протидії МР ТБ, СНІДу, особливо, щодо виявлення позалегеневих форм туберкульозу на рівні області та рівня смертності серед хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ.