Червоні метелики пам’яті: українці з віл-статусом вшанували померлих від СНІДу

Місце

Київ

Дата і час

15 травня

Доповідачі

Алла Щербінська
Володимир Жовтяк
Яцек Тишко

Організатори

Мережа ЛЖВ

15 травня 2015 року відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, померлих від СНІДу, за участю представників державних, неурядових структур та міжнародних партнерів, які працюють в сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, громадських активістів та ВІЛ-позитивних громадян України.

По всій Україні тисячі червоних метеликів* стали символом пам’яті, скорботи на надії. 
Акція проходила біля меморіалу «Червона стрічка» у м. Київ. Тисячі червоних метеликів стали символом пам’яті людей, які стали жертвами СНІДу. Від ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» на заході були присутні заступник директора з питань профілактичної діяльності, досліджень та ресурсного розвитку професор, д.м.н. Алла Михайлівна Щербинська та фахівці Центру
Під час акції, українці разом з усім світом згадали людей, які померли від СНІДу, пам’ятаючи наслідки епідемії СНІДу як великої трагедії, що забрала життя майже 30 000 людей лише в Україні. Учасники зустрічі обговорили питання загрози перерви доступу до антиретровірусного лікування хворих на ВІЛ інфекцію /СНІД, звернулися до прем’єр -міністра Арсенія Яценюка із закликом взяти під особистий контроль життя пацієнтів з ВІЛ.

*Метелик є світовим символом нульової дискримінації, який у цьому році було впроваджено Об'єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС).