Консолідована позиція стосовно закупівлі АРВ-препаратів: телеконференція

Місце

Київ

Дата і час

22 травня 2015 року

Доповідачі

Наталія Нізова
Представники Глобального фонду та НГО

Організатори

ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України»

22.05.2015 року, Київ - У зв’язку з критичною ситуацією із закупівлею антиретровірусних препаратів (АРВ), що ставить під загрозу тисячі життів ВІЛ-позитивних українців, відбулася термінова робоча зустріч представників державних та громадських організацій з приводу вироблення спільного політичного та тактичного антикризового плану по забезпеченню безперервності лікування ВІЛ-позитивних хворих у регіонах України та телеконференція за участю регіональних центрів протидії ВІЛ/СНІД.

В ході зустрічі учасники зробили огляд ситуації із наявністю АРВ-препаратів в медичних закладах на період травень-червень, виробили спільну позицію по забезпеченню безперервності АРВ-терапії, розглянули потенційні можливості перерозподілу препаратів між регіонами та можливості ургентної додаткової закупівлі препаратів для забезпечення потреб ВІЛ-позитивних пацієнтів України. Створені робочі групи з національних експертів з ВІЛ інфекції та СНІДу для розробки методичних рекомендацій та забезпечення індивідуального контроля отримання антиретровірусного лікування хворими в закладах,що надають медичну допомогу ВІЛ інфікованим .

Існує велика вірогідність позитивного вирішення питання, якщо МОЗ України знайде компромісне рішення із постачальником АРВ-препаратів, і лікувальні засоби вчасно будуть поставлені в медичні заклади України. При песимістичному сценарію вся медична та громадська спільнота з протидії ВІЛ/СНІДу в України має долучитися до процесу мінімізації шкоди для пацієнтів у зв’язку з переходом на інші схеми лікування та убезпечити їх від переривання терапії.

Після зустрічі відбулася телеконференція за участю всіх регіональних центрів протидії СНІДу, де медичним фахівцям була повідомлена консолідована позиція стосовно закупівлі АРВ-препаратів та надані інструкції щодо забезпечення безперервності лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів на період кризової ситуації.

В зустрічі взяли участь представники ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», UNAIDS, USAID, Представництва ВООЗ в Україні та Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.