Перейти до основного вмісту

Ризики у сфері громадського здоров’я

Ризики у сфері громадського здоров’я

Ризики у сфері громадського здоров’я

Тиждень 49/2019 (2–8 грудня)

Ключові ризики у сфері громадського здоров’я

  • Епідемічна ситуація з дифтерії: за оперативними даними, впродовж звітного тижня було 1 повідомлення про можливий випадок дифтерії у мешканки Чернігівської області, але бактеріологічні та молекулярно-генетичні дослідження нічого не виявили; загалом із початку року зареєстровано 43 можливі випадки захворювання на дифтерію (з них у 21 випадку діагноз було змінено) — жоден не відповідає визначенню підтвердженого випадку дифтерії, яке рекомендує ВООЗ, оскільки токсигенний штам збудника не виділено.
  • Спалахи інфекційних захворювань: за звітний тиждень зареєстровано 2 спалахи ВГА — у Київській обл. (6 і 8 хворих відповідно); 1 спалах сальмонельозу — у Вінницькій обл. (7 хворих); 1 спалах ГКІ — у Донецькій обл. (9 хворих); 1 спалах ротавірусного ентериту — у Донецькій обл. (4 хворих); 1 спалах кору — в Івано-Франківській обл. (9 хворих).
  • Захворюваність на грип та ГРВІ: упродовж звітного тижня на ГРВІ захворіли 173 365 людей (69,3% — діти віком до 17 років); інтенсивний показник захворюваності склав 453,4 на 100 000 населення, що на 4,9% менше епідемічного порога по Україні; за результатами лабораторного дослідження методом ПЛР зразків матеріалів від 15 пацієнтів, клінічний стан яких відповідає визначенню грипоподібного захворювання, отримано два позитивні результати: визначено віруси грипу типу А(Н1)pdm09 і B.
  • Харчові отруєння: за звітний тиждень зареєстровано 3 випадки ботулізму в 3-х областях (постраждали 3 людини, зокрема 1 померла) і 2 випадки отруєння дикорослими грибами у 2-х областях (постраждали 2 людини).

Детальний звіт про ризики у сфері громадського здоров’я