Оперативні дані по спалахам

 

Created using Visme. Free Online Presentation Software.

Спалах інфекційної хвороби — це декілька захворювань на інфекційну хворобу, пов'язаних між собою спільним джерелом та (або) фактором передачі інфекції (Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" №1645-17 поточна редакція від 05.12.2012)
 
 
 

 

Щотижнева оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних захворювань в Україні

За період з 07.04 по 13.04.2018 року та з початку поточного року (станом на 13.04.2018 р.)

 

За п'ятнадцятий тиждень поточного року (з 07.04.2018р. по 13.04.2018р.) було зареєстровано 15 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких захворіли 114 осіб, у т. ч. 57 дітей.

Спалахи інфекційних захворювань були зареєстровані в Одеській – 4, Дніпропетровській – 3, Харківській і Львівській областях – по 2, Волинській, Запорізькій і Кіровоградській областях та м. Києві – по 1.  

За аналогічний період минулого року було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань.

Із 15 зареєстрованих спалахів встановлено: кору – 9, гострої кишкової інфекції (далі - ГКІ) – 4 та ротавірусного ентериту – 2.

В Україні триває напружена ситуація із захворюваністю на кір у зв’язку з низьким охопленням щепленнями населення у минулі роки та втратою імунного прошарку. Епідемічний процес з кору в умовах підвищеної захворюваності супроводжується спалахами в дитячих організованих колективах, закладах освіти, закладах охорони здоров'я, оздоровчих закладах та у побуті.

Спалах ГКІ у Харківській області, що зареєстровано у с. Першотравневе, Зміївського району, у побуті, серед осіб з однієї родини, захворіли 6 осіб, у т. ч. 2-є дітей. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Спалах ГКІ в Одеській області, що зареєстровано у с. Нерубайське, Біляївського району, у побуті, серед мешканців ромського табору (самопоселення), захворіли 13 осіб, у т. ч. 12 дітей. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Спалах ГКІ в Полтавській області, що зареєстровано у м. Лубни, серед учнів Лубенської загальноосвітньої школи, захворіли 6 дітей. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Спалах ротавірусного ентериту в Запорізькій області, що зареєстровано в м. Запоріжжя, серед вихованців дитячого навчального закладу, захворіло 5 дітей. У 4-х  хворих діагноз підтверджено лабораторно. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Спалах ротавірусного ентериту в Одеській області, що зареєстровано в м. Чорноморськ, серед вихованців дитячого навчального закладу, захворіло 5 дітей. У 4-х хворих діагноз підтверджено лабораторно. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Спалах ГКІ в Одеській області, що зареєстровано у м. Одеса, серед вихованців дитячого навчального закладу, захворіли 5 дітей. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

З початку поточного року, станом на 13 квітня, в Україні зареєстровано 220 спалахів інфекційних захворювань, за аналогічний період 2017 року було зареєстровано 52 спалахи.

Внаслідок 220 спалахів захворіло 2088 осіб, у т. ч. 1462 дитини.

Із 220 зареєстрованих спалахів встановлено: кору – 175, ВГ А – 12, ГКІ невстановленої етіології – 11, сальмонельозу, ротавірусного ентериту – по 9 та ГКІ встановленої етіології – 4.  

За п’ятнадцять тижнів поточного року спалахи реєструвалися в 23 регіонах України: у Одеській області (у т. ч. на водному транспорті - 3) – 43, Чернівецькій області – 36, Львівській області – 25, Тернопільській області – 20, Дніпропетровській області – 17, Київській області – 12, Івано-Франківській області – 10, Волинській області – 9, м. Києві – 6, Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській,Черкаській областях – по 5, Харківській області – по 4, Донецькій, Херсонській областях – по 3, Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Миколаївській, Чернігівській областях – по 2, Рівненській та Хмельницькій областях – по 1.