Skip to main content

Донації

Донації Центру громадського здоров’я України

 

16.07.2020

Швейцарія надала благодійну допомогу Центру громадського здоров’я України

Центр громадського здоров’я України спільно із Міністерством охорони здоров’я України продовжують активно співпрацювати з урядовими та неурядовими організаціями у напрямі припинення поширення COVID-19 на території нашої країни. 

В рамках надання благодійної допомоги в боротьбі із припиненням поширення нової коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні, Посольство Швейцарії в Україні передалj вірусологічній лабораторії Центру громадського здоров’я України 10 систем кліматичного обладнання. 

_____________________________________________________________________________________________________________________

07.07.2020

ЦГЗ розширює вірусологічну референс-лабораторію у Києві

У зв’язку зі збільшенням обсягів тестування на COVID-19 Центр громадського здоров’я України прийняв рішення про посилення спроможності вірусологічної референс-лабораторії у м. Київ. Для цього було виділено додаткове приміщення площею 75 м² поряд з наявною лабораторією. Завдяки коштам благодійників, а саме кондитерської корпорації Roshen, було здійснено ремонтні роботи, щоб забезпечити вимоги для розташування референс-лабораторії.


23.06.2020

ЦГЗ отримав нову партію реагентів для ПЛР-тестування від уряду США

23 червня представники Центрів із контролю і профілактики захворювань США (CDC) знову доставили до Центру громадського здоров’я України набори реагентів для лабораторного тестування на COVID-19 методом ПЛР.

Ця вже третя частина благодійної допомоги уряду США. Другу партію реагентів доставили на початку червня, а першу — наприкінці травня. Загалом Україні буде надано реагенти для 30 000 тестувань та обладнання для діагностики.


28.05.2020

Уряд США надав ЦГЗ реагенти для ПЛР-тестування

28 травня представники Центрів із контролю і профілактики захворювань США (CDC) доставили до Центру громадського здоров’я України набори реагентів, які потрібні для лабораторного тестування на COVID-19 методом ПЛР.

Ця партія реагентів — перша частина благодійної допомоги уряду США. Другу частину реагентів доставлять на початку червня. Загалом Україні буде надано реагенти для 30 000 тестувань та обладнання для діагностики.


22.05.2020

Швейцарія допомогла забезпечити обладнанням вірусологічну референс-лабораторію ЦГЗ

Посольство Швейцарії в Україні передало вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України холодове обладнання. Благодійна допомога на суму близько мільйона гривень — це лабораторні холодильники та морозильні камери для зберігання реагентів і зразків з метою дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на збудник COVID-19.

Загалом вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ отримала:

  • 6 лабораторних морозильних камер об’ємом 92 л;
  • 2 морозильні камери об’ємом 262 л;
  • 6 лабораторних холодильників об’ємом 68 л;
  • 3 холодильних камери об’ємом 100 л;
  • 10 кондиціонерів.

Ця допомога покриє 70% потреби вірусологічної референс-лабораторії Центру в холодовому обладнанні.

Нове устатковання застосовуватимуть передусім для зберігання всіх матеріалів від людей, яким підтвердили COVID-19. Ці зразки буде використано у масштабному дослідженні поширення вірусу SARS-CoV-2. Науковці планують дослідити походження, географію розповсюдження та мутацію вірусу на території України. Результати дослідження мають стати основою для підготовки до наступних спалахів COVID-19 та ефективної боротьби з вірусом.

«Ми маємо дослідити геном вірусу — набір ДНК та РНК клітин і порівняти їх з іншими країнами світу. Ці дані допоможуть нам не лише дізнатися, як вірус потрапив та розповсюджувався в Україні, але й спрогнозувати можливість нових спалахів захворювання. Також важливо дізнатися, як вірус мутував у організмах українців — ці дані потім використовуватимуть під час виробництва вакцин та створення ліків від COVID-19», — розповіла Людмила Черненко, заступниця генерального директора Центру громадського здоров’я України.

Вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ є центральною лабораторією з дослідження COVID-19 в Україні. Саме вона верифікує роботу всіх обласних лабораторій, що тестують на COVID-19.

«Перед тим як розпочати ПЛР-тестування на COVID-19, кожна лабораторія має нам надіслати 10 негативних та 5 позитивних зразків. Ми наново їх досліджуємо, і якщо дані співпадають, це означає, що в лабораторії все роблять правильно і ми можемо довіряти цим результатам. Референс-лабораторія ЦГЗ у свою чергу отримала верифікацію у референс-лабораторії ВООЗ у Лондоні (Public Health England)», — повідомила Ірина Демчишина, завідувачка вірусологічної референс-лабораторії Центру.

Важливо зазначити, що крім холодильного обладнання, Посольство Швейцарії в Україні також закупило кондиціонери для забезпечення оптимального температурного режиму для роботи зі зразками та реагентами у лабораторії.

«Глобальне поширення вірусу спричинило перевантаження систем охорони здоров’я в усьому світі, не лише в Україні. І найбільшим викликом стало саме виявлення вірусу та посилення лабораторних спроможностей країн. Швейцарія, яка в Україні підтримує демократичний та економічний розвиток та допомагає постраждалим від конфлікту на сході України, також спрямовує свою допомогу і у сферу охорони здоров’я. Ми сподіваємося, що це холодове обладнання, яке ми придбали та передали референс-лабораторії ЦГЗ, допоможе у боротьбі з COVID-19 в Україні. Лише об’єднавши зусилля всього світу, ми зможемо зупинити пандемію COVID-19», — наголосила Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Швейцарська програма співробітництва в Україні працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку миру, захисту демократичних інститутів, сталого розвитку міст, малих та середніх підприємств, а також охорони здоров’я. На діяльність за всіма напрямами також впливає гуманітарна ситуація на сході України: географія заходів у межах програми дедалі більше розширюється на схід країни.

  


19.05.2020

ЦГЗ отримав 150 000 захисних масок для боротьби з COVID-19

Благодійну допомогу забезпечила компанія «AstraZeneca Україна».

Медичні маски отримають працівники вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України та обласних лабораторних центрів, які щодня контактують із зараженими рідинами під час ПЛР-діагностики. На цьому тижні ЦГЗ надішле захисні маски до регіонів.


28.04.2020

Для вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ AstraZeneca оновила усі лабораторні меблі

Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру отримала матеріальне забезпечення у вигляді лабораторних меблів на суму понад 290 000 грн. Благодійну допомогу забезпечила компанія «AstraZeneca Україна».

Нові меблі виготовленні зі спеціальних матеріалів, що мають стійкість до хімічних реагентів та агресивних дезінфекційних речовин, і відповідають усім міжнародним стандартам.

Повне оновлення меблів у лабораторії Центру громадського здоров’я України дозволить покращити умови роботи і підвищити захист спеціалістів лабораторії, що працюють із особливо небезпечними патогенами, зокрема діагностують зразки на наявність збудника хвороби COVID-19.


24.04.2020

Новий сайт для медиків про COVID-19

Вебсайт про нову коронавірусну інфекцію https://covid19.phc.org.ua оперативно розробили Центр громадського здоров’я України спільно з IT-компанією Powercode.

Тут зібрано актуальну інформацію для фахівців медичної сфери: алгоритми дій лікарів, нормативну базу, навчальні відео, роз’яснювальні матеріали, інфографіку, номери гарячих ліній для професійної допомоги щодо COVID-19.

Всі матеріали підготовлено на основі напрацювань ЦГЗ і МОЗ України, рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Центрів з контролю і профілактики захворювань США. А це означає, що представникам медичної спільноти буде доступний сучасний, достовірний і фаховий контент.

Засновник компанії PowerCode LLC Владислав Савченко: «На початку карантину ми зробили відеозвернення, в якому оголосили, що безкоштовно розробимо будь-який потрібний зараз медикам IT-продукт. І сьогодні маємо результат оперативної співпраці з представниками ЦГЗ. Сподіваюся, що спільно розроблений вебсайт буде корисним та ефективним».

Новий сайт почав працювати 24 квітня, і ми будемо регулярно його оновлювати.


02.04.2020

Безкоштовне перевезення лікарів у таксі

Служба таксі OPTI спільно із Центром громадського здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я України започаткували ініціативу «Місто чекає свого героя». Її суть у безплатному розвезенні медиків на роботу під час карантину. На це компанія ОРТІ виділила 60 000 гривень.

Наразі скористатися послугою можуть медичні працівники із дев’яти лікарень у шести містах України: Івано-Франківську, Луцьку, Тернополі, Львові, Рівному та Чернівцях.

Як це працює? ОРТІ отримує від координаторів у містах контакти лікарів, опрацьовує їх і передає лікарям пароль, який вони мають назвати під час замовлення. Попередньо слід зателефонувати на номер 579.

Зону посадки та висадки фіксують (це має бути адреса лікарні). Інакше виклик не опрацьовуватимуть.

Наразі виконано понад 500 поїздок у регіонах. Послугою скористалося більше 1 000 лікарів.

Виділених коштів вистачить ще на 10 днів, тому компанія шукає партнерів, які можуть долучитися до ініціативи, щоб якомога більше лікарів могли їздити на роботу без перешкод.

Допомогти можна:

  • матеріально (забезпечити водіїв антисептиками, масками, рукавичками, бензином тощо);
  • як волонтер (ви маєте власне авто, і можете розвозити медиків);
  • фінансово (будь-яка грошова допомога);
  • інформаційно (поширювати інформацію про ініціативу).

Якщо ви можете допомогти, телефонуйте за номером 098 265 07 92 або пишіть на пошту: pr@opti.global.


24.03.2020

ЦГЗ отримав обладнання для швидкої діагностики COVID-19

Центр громадського здоров’я України отримав швейцарський комплекс Roche для швидкої та високоточної діагностики нової коронавірусної інфекції. Обладнання передала компанія «Сінево» та доставила до вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ.

Аналізатор використовують для виявлення SARS-CoV-2 методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Цей метод виявляє безпосередньо ДНК або РНК вірусу у біоматеріалі.

«Ми передали Центру громадського здоров’я України високоточний апарат для своєчасної та якісної діагностики нового коронавірусу. Хочемо допомогти врятувати якомога більше людей. Використання нового аналізатора дозволить звести до мінімуму людський фактор та збільшити кількість виконаних тестів.

Апарат виконує процес виділення РНК з біоматеріалу самостійно, тому співробітникам лабораторії тепер не доведеться контактувати із зразками потенційно зараженого біоматеріалу», — розповів Микола Бутенко, директор з розвитку «Сінево».

«Аналізатор обробляє 96 тестів за раз. Тестування можна проводити на різних видах біоматеріалу: слина, спинномозкова рідина, кров тощо.

Ми вдячні компанії “Сінево” за технічну допомогу для вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Швидкість та якість діагностики напряму впливає на якість проведеного епідеміологічного дослідження, а отже і реагування медичної системи на виявлення випадку», — розповів Ігор Кузін, в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України.

Представники Roche Diagnostics в Україні запустять і налагодять обладнання, а також проведуть інструктаж щодо роботи з комплексом для співробітників лабораторії Центру громадського здоров’я України.


11.03.2020

Регіони забезпечать додатковими апаратами штучної вентиляції легень

Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я України отримали від Фонду Ріната Ахметова засоби індивідуального захисту для лікарів і медичне обладнання:

  • апарати штучної вентиляції легень і кисневі концентратори для них;
  • ізольований мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих;
  • захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою;
  • захисні одноразові комбінезони;
  • інфрачервоні термометри із лазерною указкою;
  • захисні маски.

За словами Наталі Ємченко, членкині Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова, уся техніка може бути доставлена в будь-яку точку країни максимально швидко.

«В середньому в Україні на 1 стаціонарне ліжко маємо 0,63–0,65 апаратів штучної вентиляції легенів. Тому будь-яка додаткова кількість цих апаратів є потрібною. Таке обладнання буде доставлено до тих регіонів, які його потребують», — зазначив Ігор Кузін, в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України.

Отримане устатковання і ЗІЗ планують розподілити між Закарпатською, Тернопільською, Рівненською, Волинською та Полтавською областями.

 


24.02.2020

ВООЗ передала вірусологічній референс-лабораторії ЦГЗ 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19

Набори для тест-системи містять близько 3 000 реакцій, чого вистачить для обстеження більше 950 людей.

Із 2019 року ВООЗ надає підтримку Україні з покращення підготовки до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я. Передані набори допоможуть Україні підготуватися до можливих випадків нової коронавірусної інфекції COVID-19.

У всьому європейському регіоні посилено заходи з тестування: ВООЗ запровадила механізм передавання клінічних зразків пацієнтів (які відповідають епідеміологічному визначенню підозри на інфікування COVID-19) до міжнародних референс-лабораторій. Зараз у європейському регіоні працює 6 міжнародних лабораторій для виявлення нового коронавірусу.


28.12.2019

ВООЗ надала технічну підтримку Центру на розвиток Системи раннього виявлення та реагування

Всесвітня організація охорони здоров’я надала технічну допомогу Центру громадського здоров’я України, пов’язану з розвитком Системи раннього виявлення та реагування, яку впроваджує відділ реагування на надзвичайні події та ММСП. Ця система дає змогу оперативно виявити загрозу в секторі громадського здоров’я і максимально швидко на неї зреагувати.

Система базується на алгоритмах сповіщень на різних рівнях — від лікаря вторинки до фахівців відділу, які координують процес на національному рівні. Для безперебійного, злагодженого функціонування системи та оперативної відповіді фахівці відділу реагування на надзвичайні події та ММСП нагально потребували якісного технічного забезпечення. Саме таку підтримку надала ВООЗ, а саме нову комп’ютерну техніку, ліцензовані операційні системи, накопичувачі і два телевізори.

Всесвітня організація охорони здоров’я є платформою для розвитку Системи раннього виявлення та реагування: саме вона розробляє практики та допомагає імплементувати їх у різних країнах, щоб забезпечити обмін інформацією та досвідом між ними.