Калькулятор очікуваної тривалості життя
Це сучасний інструмент, що допомагає оцінити довголіття людини. Він створений за допомогою наукових знань та досліджень.
Звички, харчова поведінка, хронічні захворювання, фізична активність — лише одні з небагатьох факторів, що впливають на очікувану тривалість життя людини. Калькулятор виявляє ці чинники, показує наскільки як здоровий спосіб життя впливає на ваше довголіття. Калькулятор показує, як позитивні зміни збільшують тривалість життя.
Що таке очікувана тривалість життя, як її розраховують
Очікувана тривалість життя — це показник, що прогнозується з допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина. Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність. Важливим показником є тривалість саме здорового життя людини, без втрати працездатності. Для його розрахунку використовують дані про поширеність у країні різних захворювань.
Доведено, що куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.
Кожна людина впливає на власну очікувану тривалість життя. Обираючи дієту, погану чи хорошу звичку, фізичну активність, людина створює умови для прожиття додаткових років або навпаки — віднімає кілька.
Як порахувати очікувану тривалість життя за допомогою «Калькулятора життя»?
1. Зайдіть на сторінку https://life-calc.phc.org.ua.
2. Заповніть усі пункти опитувальника.
3. Отримайте результат та проаналізуйте, які звички впливають на ваше довголіття.
4. Діліться з друзями результатом у соціальних мережах.
Команда проєкту
Ірина Агеєва — керівниця відділу супроводу підтримки реформ та регіонального розвитку Центру громадського здоров’я України, ентузіастка цифрових інструментів в онлайн комунікації, що стимулюють поведінкові зміни та збільшують персональні шанси на довголіття.
Ілля Чайковський — науковий консультант, провідний науковець Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, кандидат медичних наук, фахівець з медичної кібернетики та інформатики інноваційних методів функціональної діагностики.
Владислав Маланін — консультант з розробки програмного модуля, аспірант Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, лікар, архітектор технічних рішень, фахівець з штучного інтелекту та хмарних обчислень.
Владислав Рибалко — консультант з розробки дизайну та стилю, магістр факультету біотехнології та біотехніки НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».
Якщо вас зацікавила тема розрахунку довголіття, ділимося найкращими прикладами калькуляторів тривалості життя:
- Livingto100 — опитувальник, що базується на даних New England Centenarian Study, найбільшому у світі дослідженні людей, які прожили до 100 років;
- Blue Zones Vitality Compass — засновники цього калькулятора досліджували кращі стратегії довголіття: світові місця, де простежується найвищий відсоток людей, які прожили довге життя;
- John Hancock Life Expectancy Calculator — є більш точним, адже має додаткові питання (зокрема, запитує про холестерин, артеріальний тиск тощо);
- Big Life — команда дослідників з Канади створила універсальний калькулятор, що визначить ваше довголіття.
«Калькулятор життя» був розроблений в межах Проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики», що впроваджується Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).