Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Всесвітня програма лабораторного лідерства

Всесвітня програма лабораторного лідерства (ВПЛЛ)

Всесвітня програма лабораторного лідерства (GLLP)

Асоціація лабораторій громадського здоров’я, у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство з питань всесвітньої медичної безпеки: розширення та покращення стратегій і систем лабораторій громадського здоров’я», який впроваджують в Україні за фінансової підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) і технічної та організаційної підтримки Державної установа «Центр громадського здоров'я МОЗ України», оголошує конкурс із відбору наставників та учасників до Всесвітньої програми лабораторного лідерства (Global Laboratory Leadership Programme) в Україні.

Лабораторії та їхні спроможності швидко виявляти і діагностувати захворювання є життєво необхідними для ідентифікації, реагування та профілактики недуг. Керівники лабораторій у всьому світі потребують спеціалізованої підготовки з питань лідерства та управління. Спеціалізована підготовка таких керівників у рамках запровадження Всесвітньої програми лабораторного лідерства забезпечить підтримку здатності країни реагувати на майбутні спалахи та надзвичайні ситуації в секторі громадського здоров’я.

Шість провідних міжнародних організацій об’єднали зусилля для розвитку ВПЛЛ та активно підтримують посилення спроможностей національних лабораторних систем у всьому світі, використовуючи підхід «Єдине здоров’я»:

  • Асоціація лабораторій громадського здоров’я (APHL);
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (WHO);
  • Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WOAH);
  • Європейський центр профілактики і контролю захворювань (ECDC);
  • Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO);
  • Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Технічним партнером упровадження Програми GLLP в Україні є Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Наказом ЦГЗ від 8 жовтня 2021 року № 61-од утворено Технічну робочу групу з питань впровадження, координації та функціонування Програми GLLP в Україні, а також Керівний комітет з питань моніторингу впровадження Програми GLLP в Україні.

Програма GLLP націлена на забезпечення можливості лабораторій ефективно виконувати їхні критично важливі функції у запобіганні, виявленні та боротьбі із захворюваннями, а також сприяти наставництву наявних і нових керівників лабораторій для побудови, зміцнення та підтримки національних лабораторних систем. Заходи Програми GLLP в Україні сприятимуть зміцненню лабораторій, що працюють заради здоров’я людини, тварин і довкілля.

Програма GLLP допомагає підтримувати експертний рівень компетенцій, описаних у Моделі компетенцій лабораторного лідерства. Модель окреслює головні компетенції, необхідні керівникам лабораторій для розбудови сталих лабораторних систем.


Документи на конкурсний відбір можна подати до 1 березня 2023 року.

Електронна адреса для подання документів і запитань: morenetsyana@gmail.com.