Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Малярія

Малярія — небезпечне для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Недуга поширена у 91 країні світу, переважно це Африка, Азія, Південна та Північна Америка. В Україні передавання малярії комарами не відбувається і наразі всі зареєстровані випадки інфікування — завезені.

Симптоми малярії з’являються через 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Перші ознаки — гарячка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення недуги.

Якщо під час подорожі чи протягом року після повернення із країни, де поширена малярія, у вас виникли симптоми грипу чи підвищилася температура, негайно зверніться до лікаря і повідомте про історію своїх поїздок.

Лікування слід розпочати протягом перших 24 годин після появи симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання і закінчитися смертю. Якщо ризик інфікування у країні високий, варто заздалегідь купити ліки проти малярії і носити їх із собою.

У дітей із важкою малярією часто розвиваються тяжка анемія, дихальна недостатність чи церебральна малярія. У дорослих часто відбувається ураження кількох органів.

Дізнайтеся, чи у країні, куди ви плануєте поїздку, відбувається передавання малярії. Якщо так — обов’язково подбайте про захист від цього захворювання. Зазвичай це — уникнення укусів комарів (одяг, який прикриває тіло, репеленти), антимоскітні сітки та хіміопрофілактика (медикаменти, що допоможуть запобігти захворюванню).

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо хіміопрофілактики — вона залежить від країни, куди ви подорожуєте, і її потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки.