Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Як отримати АРТ за кордоном

Як отримати АРТ за кордоном

Від початку повномасштабної війни росії в Україні Центр громадського здоров’я робить усе можливе, аби кожна людина в Україні, яка живе з ВІЛ і отримує антиретровірусну терапію (АРТ), могла отримати життєво необхідні ліки.

Звертаємося до медичних працівників! За можливості підтримуйте контакт із вашими пацієнтами, які живуть з ВІЛ, та повідомте їм про важливість безперервного лікування!

Переривати терапію не можна, інакше вірус зможе адаптуватися до компонентів ліків і стати невразливим до них. Так він знову почне розмножуватися і вражати імунну систему. Тому АРТ необхідно приймати щодня протягом усього життя.

Якщо через бойові дії пацієнти виїхали з місця, де постійно проживають, за кордон, повідомте їх, що вони можуть отримати антиретровірусну терапію та іншу медичну допомогу в будь-якій країні.

Допомогти у пошуку клініки у певній країні допоможуть сучасні онлайн-сервіси для ЛЖВ:

Розроблено швидкий алгоритм обміну даними між лікарями як в Україні, так і поза її межами, у партнерстві з Європейським бюро ВООЗ, CHIP, EACS та ECEE: Стандартизований протокол клінічного ведення та обміну медичними даними для людей, які живуть із ВІЛ, серед біженців з України.

За можливості й на запит надайте необхідну медичну документацію щодо історії захворювання та лікування пацієнта.

Також пацієнти можуть подати до свого лікаря запит, якщо вони опинились у ситуації, коли немає підтвердженої інформації про лікування, яке вони отримували в Україні. Докладніше про те, як подати запит, і його зразок можна знайти тут.

Ці ресурси допоможуть людям, які живуть з ВІЛ, знайти АРТ там, де вони зараз перебувають, — в Україні або за кордоном. Фахівці Центру громадського здоров’я регулярно оновлюють дані про заклади, що працюють.