Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Центр МіО ЦГЗ

Український центр моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу (Центр МіО), створений наказом МОЗ України від 09.04.2009 №236 «Про створення Українського центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу при Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров'я України» та на сьогодні, у відповідності до наказу  від 18.09.2015 № 604 "Про утворення державної установи "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України", з переходом ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України в структуру ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» є структурним підрозділом ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (далі – ЦГЗ).

Нова установа покликана забезпечувати збереження і укріплення здоров’я населення, проведення соціально-гігієнічного моніторингу захворювань, епідеміологічного нагляду та біологічної безпеки, здійснення групової та популяційної профілактики захворюваності, боротьби з епідеміями та стратегічного управління з питань громадського здоров’я.

Згідно затвердженої структури ЦГЗ, до складу Центру МіО входять:
– відділ рутинної статистики та оцінки ризиків,
– відділ досліджень та аналітичного супроводу і
– відділ підтримки інформаційних систем.
Центр МіО продовжує забезпечувати епідмоніторинг соціально небезпечних захворювань, оцінку ефективності заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу. Основними завданнями його – є розбудова регіональної системи МіО в системі громадського здоров’я,  удосконалення та оновлення правової бази, впровадження збалансованої інформаційної системи в галузі громадського здоров’я, оскільки на сьогодні єдина система моніторингу та оцінки інфекційних та неінфекційних хвороб в країні відсутня; формування надійної системи епідеміологічного нагляду, розробка плану стратегічної інформації.

Діяльність Центру МіО регламентована наступними нормативно-правовими документами:

1. Наказ МОЗ України від 09.04.2009 року № 236 «Про створення Українського центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу при Українському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров’я України».

2. Постанова Кабінету міністрів України від 28.12.2011 року № 1349 «Про єдину систему моніторингу та оцінки ефективності заходів, спрямованих на запобігання поширенню епідемії ВІЛ-інфекції».

3. План моніторингу та оцінки ефективності виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

 

Адреси регіональних центрів МіО