Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Обмін досвідом у наданні ВІЛ-послуг: стажування у Польщі

Обмін досвідом у наданні ВІЛ-послуг: стажування у Польщі
23-30.05.2015
Місце
Польща
Організатори
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

З 23 по 30 травня у Польщі відбулася програма стажування за напрямком «Сприяння та забезпечення надання сталих послуг з профілактики ВІЛ для найбільш уразливих груп населення на регіональному рівні», яка була організована за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) зусиллями двох проектів - «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) і «Реформа ВІЛ-послуг у дії» (Deloitte).

У програмі стажування прийняли участь представники державного та неурядового секторів Львівської, Дніпропетровської та Полтавської областей, які опікуються проблемами найбільш уразливих груп населення, питаннями профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних хвороб. Від ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» прийняла участь заступник директора з питань організації медичної допомоги ВІЛ-інфікованим Л.І.Гетьман.

Мета програми передбачала інформування представників обласних адміністрацій, надавачів послуг, осіб, які формують заходи та політики на державному та регіональному рівні про значущість надання ВІЛ-послуг ключовим групам населення, з особливим акцентом на профілактику ВІЛ серед найбільш уразливих груп населення, досвід Польщі щодо цього питання з перспективою просування відповідних змін у своєму регіоні.

Під час візиту учасники обмінювалися професійним досвідом, мали можливість ознайомитися з роботою польських колег на робочих місцях.

Були відвідані: Національний центр громадського здоров’я, Державний центр СНІДу при Міністерстві охорони здоров’ я, реадаптаційні та реабілітаційні центри для осіб із залежністю, громадські організації, центри допомоги для найбільш уразливих груп населення.

Упродовж стажування учасники обговорювали питання, пов’язані із наданням послуг найбільш уразливим групам населення, наданням послуг особам інфікованим ВІЛ та із залежністю; піднімалися питання щодо ролі регіональної та місцевої влади у розподілі ресурсів. Учасники отримали доступ до кращого досвіду і досягнень Польщі, розглянули інтеграцію профілактичних, соціальних та медичних заходів у сфері ВІЛ/СНІДу, реалізацію соціального замовлення та інших ефективних механізмів за напрямком формування та реалізації економічно ефективних заходів.