Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
10 причин захистити себе від небезпечних хвороб
19.03.2018
18:00

10 причин захистити себе від небезпечних хвороб

Україна стала однією з багатьох країн світу, які приєднались до Глобального тижня здоров’я підлітків, який цього року відзначається з 18 по 24 березня. Головна мета – підвищити значимість здоров’я молодого покоління. Підвищення рівня обізнаності серед підлітків про здоровий спосіб життя і формування у підлітків корисних звичок – пріоритетне завдання, яке ставлять перед собою організатори – Міжнародний альянс дослідницьких організацій, які співпрацюють у сфері міжнародних досліджень з охорони здоров’я і поведінкових орієнтацій дітей і молоді (HBSC).

Протягом всього тижня організатори проводять такі тематичні заходи:

18 березня – профілактика насилля

19 березня – профілактична допомога і вакцинація

20 березня – здорове харчування і фізична активність

21 березня – психічне здоров’я

22 березня – сексуальний розвиток і здоров’я

23 березня – зловживання психоактивними речовинами

24 березня – гігієна ротової порожнини

Висвітлення заходів в Україні, предусім, корисних вебінарів,  здійснює на своєму сайті проект «Інформаційна онлайн-платформа «Центр Знань» http://knowledge.org.ua, https://www.facebook.com/KnowledgeUA.

А ми пропонуємо вам сьогодні дізнатися про 10 причин захистити себе від небезпечних хвороб:

1. Поліпшення гігієни, миття рук і чиста вода допомагають захиститись від інфекційних хвороб, проте багато інфекцій можуть поширюватися, незалежно від ступеня нашої порядності. Ми не бачимо ані коклюшу, ані дифтерії, ані кору. Тому і не боїмося їх. Щорічно вакцинація рятує від смерті 2-3 мільйони, від ускладнень – понад 700 000 дітей. І могло бути врятовано на 1,5 мільйони більше.

2. Вакцини безпечні. У більшості випадків вакцина викликає незначну і тимчасову реакцію, наприклад, хворобливе відчуття в руці або незначне підвищення температури. Серйозні побічні ефекти надзвичайно рідкісні і ретельно відстежуються і розслідуються.

3. Дифтерія, коклюш, правець і поліомієліт загрожують життю. Не вакциновані проти них особи, особливо діти та підлітки, піддаються серйозному ризику інвалідності, або навіть загибелі.

4. У вкрай взаємопов'язаному світі збудники попереджуваних вакцинацією хвороб можуть перетинати кордони і заражати будь-яку незахищену людину. Таким чином, зробивши щеплення – захистися сам і захистиш людей навколо себе.

5. Такі хвороби, як кір, свинка і краснуха є серйозними і можуть викликати серйозні ускладнення у дітей, підлітків та дорослих, в тому числі пневмонію, енцефаліт, сліпоту, діарею, вушні інфекції, синдром вродженої краснухи (якщо жінка заражається краснухою на початку вагітності) і смерть.

6. У повсякденному житті, в результаті простого прийому їжі в наше тіло надходять множинні антигени, а в порожнині рота і носа живуть численні бактерії. Ми піддаємося впливу значно більшого числа антигенів в результаті застуди або ангіни, ніж від вакцин. Тільки вакцинація сформує специфічну і сильну імунну відповідь небезпечним інфекційним хворобам.

7. Грип – це серйозне захворювання, яке щорічно забирає 300-500 тисяч людських життів в усьому світі. Вагітні жінки, діти молодшого віку, підлітки, особи похилого віку зі слабким здоров'ям і будь-яка людина з будь-якою патологією, наприклад астмою або хворобою серця, піддаються більшому ризику тяжких інфекцій і смерті. Більшість протигрипозних вакцин забезпечують імунітет проти трьох найбільш поширених штамів, які циркулюють в будь-який сезон.

8. Вакцини взаємодіють з імунною системою, викликаючи імунну реакцію, схожу з імунною реакцією на природну інфекцію, проте вони не викликають хворобу та перешкоджають ризику потенційних ускладнень. На відміну від цього, за отримання імунітету в результаті природної інфекції, можливо, доведеться заплатити розумовою відсталістю, викликаною гемофілічним грипом типу b (Hib), вродженими дефектами внаслідок краснухи, раком печінки від вірусу гепатиту В або смертю від кору.

9. Вакцини містять безпечну для здоров'я речовину Тіомерсал, який є органічною речовиною, що містить ртуть, яке додають в деякі вакцини як консервант. Це найпоширеніший консервант, який використовується в вакцинах, що поставляються у флаконах на кілька доз. Не існує даних, що вказують на ризик для здоров'я тієї кількості Тіомерсал, яке використовується в вакцинах.

10. Дані, що підтверджують наявність зв'язку між вакциною проти кору, свинки, краснухи та аутизмом або аутистичними порушеннями, відсутні. Мозок стає аутичним дуже рано: дослідження говорять, що ще в материнській утробі або під час пологів. На цей момент жодне щеплення дитині не проводиться.

Більше про небезпечні міфи щодо вакцинації читайте на сайті Міністерства охорони здоров’я за посиланням: https://goo.gl/gbZHft  

Інші новини