Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
До України прибули 392 000 доз вакцини проти кору
17.10.2018
20:00

До України прибули 392 000 доз вакцини проти кору

Нову партію вакцини КПК проти кору, паротиту і краснухи на замовлення МОЗ України доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Загалом в Україні є понад мільйон доз вакцин КПК.

392 000 доз вакцини було закуплено ЮНІСЕФ за кошти державного бюджету на замовлення Міністерства охорони здоров’я і доставлено в рамках державної програми імунізації та у відповідь на спалах кору, що триває в Україні.

За останній тиждень на кір захворіли 707 українців, а з початку 2018 р. — понад 33 000. Найбільше хворіють на кір у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший (Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська області). Ризик захворіти збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках.

Специфічного лікування від кору не існує, але хворобі можна запобігти. Вакцинація — єдиний надійний спосіб захиститися від кору. Дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення.

Зробити безоплатне щеплення КПК і надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років, а також дорослим із груп ризику: військовим, учасникам Операції об’єднаних сил, студентам, освітянам і медикам.

В Україні наявна достатня кількість вакцин проти кору: з новою поставкою загальна кількість наявних вакцин перевищує 1 млн доз.

Нова партія вакцин проти кору, паротиту і краснухи «М-М-Р ІІ» вироблена компанією «Мерк» (Merck Vaccines), США. Це ефективна та безпечна вакцина, прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Докладніше про вакцинацію проти кору читайте тут.

Інші новини