Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Івано-Франківська область має запас вакцин проти кору щонайменше на 4 місяці. МОЗ України закликає керівників області і міста оперативно врегулювати перерозподіл вакцин
07.12.2018
10:40

Івано-Франківська область має запас вакцин проти кору щонайменше на 4 місяці. МОЗ України закликає керівників області і міста оперативно врегулювати перерозподіл вакцин

Управління запасами в межах області здійснюють департаменти охорони здоров’я ОДА. Ситуація, коли в одному із міст області немає вакцин, — неприпустима і загрожує національній безпеці.

Івано-Франківська область повністю забезпечена вакцинами КПК, які захищають від трьох інфекційних захворювань — кору, паротиту і краснухи. На 01.11.2018 залишок вакцин КПК в області становив 13 328 доз. Найближчими днями Івано-Франківська область отримає ще 13 426 доз. Середній рівень споживання вакцин у регіоні — 2 957 одиниць на місяць, тож запасу вакцин вистачить щонайменше на чотири місяці, а з новою поставкою — на дев’ять.

Ситуація з нестачею вакцин у медичних закладах, що виникла в Івано-Франківську через відсутність внутрішньої комунікації керівництва міста та області, є неприпустимою, адже це є питання національної безпеки країни. Міністерство забезпечило область необхідним запасом доз КПК. Подальшу функцію управління запасами, зокрема перерозподіл їх у межах області, здійснюють департаменти охорони здоров’я ОДА. МОЗ закликає департаменти охорони здоров’я посилити відповідне звітування та завчасно здійснювати запити на перерозподіл вакцин у межах свого регіону.

У разі істотного зменшення вакцин у якомусь конкретному медичному закладі міста чи області необхідно оперативно здійснювати перерозподіл у межах області та отримати необхідну кількість доз у закладах, де є достатні залишки. Про перерозподіл у строк, що не перевищує двох робочих днів, департаменти охорони здоров’я ОДА зобов’язані інформувати МОЗ.

Крім того, заклади охорони здоров’я можуть самостійно перерозподіляти вакцини, незалежно від обласних департаментів з охорони здоров’я та області, де розташовано заклади, за взаємним погодженням, про що необхідно інформувати МОЗ упродовж одного робочого дня. Така процедура є можливою ще з лютого 2018 р., після внесення відповідних змін до Постанови КМУ № 298 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я».

На сьогодні в регіонах України сформовано запас вакцин мінімум до кінця 1 кварталу 2019 р. Нові поставки, що значно збільшать запаси доз КПК у кожній області, включно з Івано-Франківською, відбудуться протягом грудня.

Інші новини