Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Ще 1 065 школярів Львівщини захистили від кору в рамках спецоперації
21.02.2019
10:08

Ще 1 065 школярів Львівщини захистили від кору в рамках спецоперації

Силами мобільних бригад і фахівців амбулаторій за другий день кампанії з екстреної вакцинації на Львівщині ще 1 065 дітей отримали щеплення проти кору, зокрема 151 дитина у м. Львів.

Зі стартом спецоперації у Львівській області значно збільшилася динаміка щеплень серед дітей, які свого часу пропустили вакцинацію проти кору. Так, з 1 лютого в області вакцинували 13 638 школярів, у січні 8 564 дитини надолужили пропущені щеплення. При цьому, незважаючи на лідерство Львівщини з кількості хворих на кір з початку спалаху, у листопаді й грудні минулого року пропущене щеплення отримали 2 569 і 2 449 дітей відповідно.

В Україні достатньо якісної та ефективної вакцини, що захищає від кору і його важких ускладнень. Станом на 14 лютого у регіонах було 1 006 096 доз вакцини КПК (проти кору, паротиту, та краснухи) виробництва Бельгії та США.

Якщо ви контактували із хворим на кір, убезпечити або істотно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта, педіатра, сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.

Заяви про начебто пригнічення імунітету через щеплення та підвищені ризики ускладнень після вакцинації проти кору під час сезону грипу не мають наукового обґрунтування! МОЗ України закликає представників усіх медіа об’єднати зусилля, підтримати розповсюдження корисної та правдивої інформації про вакцинацію проти кору та припинити поширення антинаукової чи політично вмотивованої брехні про спалах і щеплення. Маніпуляції щодо теми вакцинації та гарантованих державою вакцин наражають на смертельну небезпеку кожного українця. Крім особистого захисту від смертельно небезпечної хвороби, вакцинація забезпечує захист і тим, хто не може отримати щеплення через постійні або тимчасові протипоказання, — завдяки колективному імунітету (коли щонайменше 95% населення навколо них вакциновано).

Спеціальні заходи реалізують відповідно до рішення засідання Оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 21 грудня 2018 р. № 2401. Така спецоперація стала першою в історії незалежної України. Подібні заходи вже ініційовано і у Вінницькій області.

Інші новини