Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
У Полтаві обговорили перспективи амбулаторного лікування мультирезистентного туберкульозу
30.03.2017
13:46

У Полтаві обговорили перспективи амбулаторного лікування мультирезистентного туберкульозу

У місті Полтава 28 березня 2017 року відбувся круглий стіл, під час якого було конструктивно обговорено результати забезпечення впровадження моделей амбулаторного лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз в регіоні.

У круглому столі взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, координатор Проекту «Challenge TB» (USAID),  головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця, представники Полтавського обласного Товариства Червоного Хреста України та БО «Світло надії», а також інші фахівці з питань туберкульозу.

Зокрема, Віктор Лисак підкреслив важливість інтеграції протитуберкульозної допомоги в роботу загально-лікувальної мережі області та необхідність розширення охоплення амбулаторним лікуванням хворих на туберкульоз.

В свою чергу, головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру розповів про результати впровадження моделей амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та досвід роботи районних фтизіатрів.

Крім того, в рамках круглого столу Тамара Іваненко презентувала підбірку матеріалів із пацієнт-орієнтованої медичної допомоги хворим на мультирезистентний туберкульоз. До неї увійшли брошури: «Оптимальні моделі», «Стратегія підтримки пацієнтів» та «Дорожня карта», матеріал яких був напрацьований з використанням досвіду фахівців області. Координатор Проекту «Challenge TB» розповіла про запровадження безкоштовного лікування найважчих форм мультирезистентного туберкульозу препаратом бедаквілін, що буде розпочато на базі клініки Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського.

За підтримки Проекту «Challenge TB» в Полтавській області здійснюється впровадження амбулаторного контрольованого лікування хворих на туберкульоз. Також Проектом надається технічна допомога медичним працівникам в організації своєчасного обстеження, виявлення та лікування осіб, які контактували з хворими на мультирезистентний туберкульоз.

Інші новини