Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
В Україні на кір захворіло вже більше 36 000 людей, єдиний спосіб захисту — вакцинація
06.11.2018
16:07

В Україні на кір захворіло вже більше 36 000 людей, єдиний спосіб захисту — вакцинація

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку 2018 р. на кір захворіло 36 455 людей — 14 111 дорослих і 22 344 дитини. Якщо рівень захворюваності залишиться на такому ж рівні, до кінця року кількість хворих на кір може перевищити найбільший показник захворюваності, що був зафіксований в Україні з 1991 р. (42 724 особи 2006 р.). Ліків від кору не існує, єдиний спосіб захиститися від цього захворювання — вакцинація. Наразі в Україні достатньо вакцин для планової та посиленої імунізації проти кору.

Найбільше людей захворіло на кір у Львівській (загалом 7 364 людини: 2 164 дорослих і 5 200 дітей), Івано-Франківській (3 612: 971 дорослий і 2 641 дитина), Закарпатській (3 459: 672 дорослі та 2 787 дітей), Одеській (2 550: 1 274 дорослих і 1 276 дітей) областях, Києві (2 408: 1 491 дорослий і 917 дітей) і Тернопільській (2 120: 773 дорослі та 1 347 дітей) області.

Оперативні дані щодо захворюваності на кір у розрізі всіх регіонів можна побачити на сайті Центру громадського здоров’я за посиланням.

Загалом із початку року від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і четверо дорослих.

Упродовж 44-го тижня 2018 р. на кір захворіло 1 246 людей — 359 дорослих і 887 дітей. Це на 5,5% менше, ніж попереднього тижня.

З метою координування управлінських заходів для забезпечення належного рівня вакцинації та збереження здоров’я громадян у кожному регіоні 1 листопада відбулася селекторна нарада МОЗ із керівниками структурних підрозділів областей, фахівці оцінюють ефективність управління імунобіологічними препаратами за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Станом на 1 листопада 2018 р. в Україні наявні 602 193 дози вакцин проти кору, паротиту і краснухи. Усі вакцини доставлено Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Найбільший приріст захворюваності на кір якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший (Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська області). Ризик захворіти збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Нагадуємо, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки: Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України у спільному офіційному листі нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про чинні норми закону (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Найбільше хворіють на кір діти у віковій категорії 5–9 років (майже 32% серед усіх дітей). Це ті діти, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не сформувався імунітет до хвороби. У рамках посиленої імунізації частка дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК, становить 35,7% (найменше — у Чернівецькій, Одеській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А частка тих дітей, які вчасно отримали дві дози, іще менша — 28,8% (найменше — у Запорізькій, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях).

Тому ще раз звертаємо увагу батьків: якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

Довідка для батьків щодо небезпеки кору та інформація щодо вакцинації проти кору.

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї недуги можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

26 червня 2018 р. у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про безоплатну імунізацію дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Для імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в усіх регіонах.

Інші новини