Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
В Україні зафіксовано четвертий випадок захворювання на дифтерію. МОЗ закликає вакцинуватись дітей і дорослих
13.07.2018
23:00

В Україні зафіксовано четвертий випадок захворювання на дифтерію. МОЗ закликає вакцинуватись дітей і дорослих

Центр громадського здоров’я МОЗ України інформує про новий, вже четвертий випадок захворювання на дифтерію в Україні, який зафіксовано в Чернігівській області. До Центральної районної лікарні Ніжинського району сьогодні поступив 11-річний хлопчик із набряком шиї та підозрою на дифтерію, який хворів вдома протягом 5 днів.

Йому ввели протидифтерійну сироватку, його стан важкий, він зараз знаходиться в реанімації. З області за ним вже виїхав реанімобіль, тому найближчим часом хлопчик буде доставлений в обласну реанімацію. Дослідження тривають, завтра в селище, де проживає хлопчик, виїде команда епідеміологів, яка проведе обстеження контактних осіб, оцінить загрози та визначить, чи потрібно вживати додаткові заходи, наприклад, профілактичне лікування чи щеплення.

Нагадуємо, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, докладніше про дифтерію, її симптоми і можливі ускладнення ви можете почитати тут: https://phc.org.ua/pages/diseases/other_social_diseases/diphtheria

МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих.

В Україні достатня кількість вакцин та протидифтерійних сироваток, вони є в наявності в усіх областях.

Інші новини