Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Всесвітній день без тютюну 2018 р
31.05.2018
14:10

Всесвітній день без тютюну 2018 р

Щорічно 31 травня відзначається Світовий день без тютюну. За даними ВООЗ, вживання тютюну є однією із значних загроз для здоров'я. Щорічно близько 6 млн людей вмирають від пов'язаного з тютюном інфаркту міокарда, інсульту, раку, хвороби легенів та інших хвороб - це більше, ніж від ВІЛ / СНІДу, туберкульозу та малярії, разом узятих. Ця цифра не включає понад 900 тис осіб, які щорічно вмирають від пасивного куріння. За відсутності активної протидії курінню, до 2030 року від хвороб, пов’язаних з тютюнопалінням помиратиме понад 8 млн осіб щорічно.

Цього року темою Світового дня без тютюну є профілактика хвороб серцево-судинної системи. Від них в усьому світі вмирає більше людей, ніж від будь-якого іншого захворювання.

Які хвороби серцево-судинної системи спричиняє куріння?

Вживання тютюну є одним з найважливіших факторів ризику розвитку

- ішемічної хвороби серця;

- інсульту;

- артеріальної гіпертензії (гіпертонії);

- захворювань периферичних судин.

Загалом через хвороби серцево-судинної системи викликані впливом тютюнового диму щороку помирає 50 тисяч українців.

Уникнути шкідливого впливу куріння можна лише на 100% виключивши споживання тютюну.

За даними Глобального опитування щодо споживання тютюну, проведеного в Україні минулого року, майже 23% українців (старших 18 років) є споживачами тютюну.

Вплив вторинного тютюнового диму

Не існує безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму: до складу тютюнового диму входять більше 4000 хімічних речовин, з яких, щонайменше, 250 відомі як шкідливі, а більше 50 - канцерогени. Вторинний тютюновий дим є причиною 900 тис випадків передчасної смерті на рік в усьому світі.

Лише повна відмова від активного та пасивного куріння та створення вільних від тютюнового диму громадських приміщень може запобігти хворобам, спричиненим вдиханням тютюнового диму.

Інші новини