Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Всесвітній день боротьби з гепатитами: в Україні стартував інноваційний проект по лікуванню гепатиту С
28.07.2017
18:29

Всесвітній день боротьби з гепатитами: в Україні стартував інноваційний проект по лікуванню гепатиту С

У Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами в Україні стартував проекту EQUIP з  боротьби з гепатитом С Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект буде реалізований в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я, Всеукраїнською Мережею ЛЖВ та Альянсом громадського здоров’я.

Проект має на меті допомогти українським лікарям отримати необхідний досвід застосування нових ліків проти гепатиту. Він дасть можливість розробити ефективні програми для збільшення доступу до лікування тих, хто його потребує. Передбачається також впровадження спрощеної стратегії тестування і лікування осіб із вірусним гепатитом С із застосуванням препаратів прямої противірусної дії.

Проект EQUIP охопить лікуванням до 4 тисяч пацієнтів. Генеральний директор Центру громадського здоров'я Наталія Нізова зазначила: «Україна приєднується сьогодні до низки країн, які забезпечують лікування своїм громадянам. Держава в особі Міністерства охорони здоров’я та підпорядкованих йому інституцій сьогодні чітко розбудовує систему надання допомоги на принципах пацієнторієнтованого підходу, у тому числі, представникам груп ризику в умовах реформи охорони здоров’я».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна відноситься до країн з середнім рівнем поширеності вірусних гепатитів - приблизно 3% населення живуть із цим захворюванням.  “Офіційна статистика, на жаль, наразі відстає від оціночних даних. Але, якщо говорити про тренди, які ми щорічно реєструємо, то захворюваність на хронічні гепатити в Україні зростає», - зауважила заступник Генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров’я Лариса Гетьман під час акції «Гепатит: знай тестуй, лікуй вчасно!» !», яку ініціював Альянс громадського здоров’я.

95% людей, які живуть з вірусним гепатитом,  не знають про свій діагноз. Часто вірусний гепатит діагностується випадково, коли людина звертається до лікаря з іншого приводу. Проте сьогодні гепатит не є вироком для інфікованої людини. Є доступ до препаратів прямої противірусної дії, які дають до 95% ефективності лікування. «Курс лікування триває усього три місяці, побічних ефекти у препаратів мінімальні, ціни на ліки постійно знижуються», - зазначив Олексій Бобрик, фахівець з питань ВІЛ/СНІД і вірусних гепатитів Бюро ВООЗ в Україні.  Він також додав, що рівень вакцинації дітей від вірусного гепатиту В у перші дні життя в Україні є вкрай низьким – лише 26%.

Наразі розпочалася робота над розробкою національної Стратегії по боротьбі з вірусними гепатитами в Україні. План заходів в рамках цієї стратегії передбачатиме вакцинацію проти вірусного гепатиту В, профілактику передачі вірусу від матері до дитини, безпеку крові та ін’єкцій, програми зменшення шкоди серед ключових груп населення, вчасна діагностика та лікування тих, хто цього потребує.

Відтепер в Україні функціонує Національна гаряча лінія довіри з питань вірусних гепатитів – 0 800 50 33 10. Фахівці гарячої лінії нададуть вам кваліфіковану консультацію та інформацію, про способи запобігання і шляхи подолання захворювання. 

Інші новини