Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
З початку року на кір захворіли більше 55 000 українців. ЦГЗ закликає регіони проводити “спецоперації” для подолання спалаху
01.07.2019
14:16

З початку року на кір захворіли більше 55 000 українців. ЦГЗ закликає регіони проводити “спецоперації” для подолання спалаху

За оперативними даними Центру громадського здоров’я України, протягом 26-го тижня 2019 року на кір захворіли 601 людина — 287 дорослих і 314 дітей. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. 

Із 21 до 27 червня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Київській (57 хворих: 30 дорослих і 27 дітей), Львівській областях (56: 20 дорослих і 36 дітей) та у Києві (50: 27 дорослих і 23 дитини). Також високі показники зафіксовано у Харківській (46: 33 дорослих і 13 дітей) та  Хмельницькій областях (40: 10 дорослих і 30 дітей). Дані щодо захворюваності на кір у кожному з регіонів з початку року станом на 27 червня 2019 р. можна побачити за посиланням.

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 27 червня 2019 р.) на кір захворіли 55 300 людей — 25 987 дорослих і 29 316 дітей, а від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 110 тис. людей, 39 з яких померли.

Міністерство охорони здоров'я України разом з Центром громадського здоров’я закликають регіони провести спецоперації з подолання спалаху кору. Вже почалася підготовка з координації таких заходів, проведені наради з представниками усіх областей. Зокрема, в червні завершилася спецоперація на Хмельниччині. Там у межах додаткових заходів з імунізації щеплення отримали 9 тисяч дітей та 11 тисяч дорослих. Загалом, за результатами спецоперації, понад 176 тисяч дітей в області вакциновані від кору. Тож нині захист від вказаної хвороби є у 96,5% дітей, які відвідують дитячі садки і школи Хмельниччини. 

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров'я України закликають усіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

Наявність щеплень за Календарем — обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України відповідною Постановою.

МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися як дітям, так і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 27 червня в Україні було 727 566 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.


 

Інші новини