Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
SDC

Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоровʼя»

Повна назва проєкту

Україно-швейцарський проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні».

Донор

Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC)

Проєкт впроваджують GFA Consulting Group GmbH, Університетські клініки Женеви, БФ «Здоров’я жінки і благополуччя сім’ї» та комунікаційна агенція One Health за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Бюджет проєкту

6 868 100 CHF

Термін реалізації

11.2020–11.2024

Рівні реалізації

Національний, регіональний (Херсонська, Рівненська, Львівська, Полтавська, Дніпропетровська області) та рівень територіальних громад.

Мета

Покращити ситуацію у сфері профілактики та контролю за неінфекційними захворюваннями, а також зменшити тягар хвороб, запобігти передчасній смертності та підвищити тривалість життя чоловіків і жінок в Україні завдяки запровадженню інтегрованого підходу до профілактики та лікування неінфекційних захворювань.

Цілі

  • Посилення комунікацій, доступу до доказової інформації та даних у сфері профілактики та контролю НІЗ.
  • Посилення спроможності фахівців первинної ланки надавати інтегровані послуги з профілактики, лікування та підтримки людей з неінфекційними захворюваннями.
  • Впровадження головних завдань Національної стратегії створення безпечного та здорового освітнього середовища у новій українській школі на національному та місцевому рівнях.
  • Впровадження програм зі зміцнення здоров’я та популяризації здорового способу життя, з урахуванням потреб дівчат і хлопців у закладах загальної середньої освіти.
  • Впровадження національних програм задля зменшення ризиків НІЗ, зміни поведінки, покращення знань, ставлення та практик серед населення з урахуванням гендерно-специфічних потреб.
  • Залучення органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, регіональних центрів громадського здоров’я, представників громад до участі у програмах адвокації та комунікації задля зміни поведінки у сфері НІЗ.
  • Залучення приватних компаній та бізнесу до участі у заходах із промоції здоров’я, спрямованих на зменшення факторів ризику НІЗ.

Напрямки діяльності у рамках проєкту

1. Зміцнення потенціалу органів влади та інституцій у сфері громадського здоровʼя, а також створення сприятливого нормативно-правового середовища для профілактики та контролю НІЗ.

2. Посилення спроможності первинної ланки медичної допомоги надавати якісні послуги з профілактики, лікування та підтримки людей з НІЗ.

3. Посилення спроможності шкіл, центрів громадського здоровʼя та спільнот впроваджувати інтервенції задля зменшення ризиків НІЗ, зміни поведінки, покращення знань і ставлення до свого здоровʼя.

Інформаційні матеріали проєкту


Неінфекційні захворювання (НІЗ) — це хворобливі стани, що не передаються від людини до людини, мають тривалий перебіг і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я (серцево-судинні, онкологічні захворювання, цукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання легень, психічні розлади). НІЗ є результатом поєднаного впливу генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників.

Основними причинами розвитку НІЗ є метаболічні фактори ризику (підвищення артеріального тиску, рівня глюкози, холестерину, надлишкова вага та ожиріння), поведінкові фактори (споживання тютюну й алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність) і фактори навколишнього середовища (забруднення повітря та інші).

В Україні НІЗ є причиною близько 90% усіх смертей, найбільше з яких припадає на серцево-судинні захворювання.

Під час війни в Україні проблема профілактики НІЗ стала особливо гострою. Тому проєкт продовжує активну діяльність, працює з цільовими аудиторіями на всіх рівнях. Докладніше про це в офіційній заяві проєкту «Діємо для здоров’я».

Вебсайт, Facebook, Telegram, Youtube проєкту «Діємо для здоров’я».