Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Гармонізований звіт

Гармонізований звіт

Глобальний моніторинг зі СНІДу — 2021 (GAM — Global AIDS Monitoring 2021)

Наприкінці березня Україна приєдналася до світової спільноти і вкотре презентувала національний звіт у рамках Глобального моніторингу зі СНІДу (GAM 2021).

2020 рік став звітним щодо виконання Політичної декларації 2016 року про ліквідацію СНІДу, яка присвячена завданням на п’ятирічний період і в якій сформульовано завдання з реалізації Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

У результаті тісної співпраці Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕЙДС і партнери розробили зведені рекомендації зі стратегічної інформації про ВІЛ у сфері охорони здоров’я, які лягли в основу рекомендацій з глобального моніторингу епідемії СНІДу. Країнам було запропоновано розробити національні та програмні показники для цілей, передбачених їхніми національними стратегічними планами з протидії ВІЛ, а також з урахуванням особливостей розвитку епідемії у конкретній країні.

Згідно з рекомендаціями ЮНЕЙДС, Україна також інтегрувала показники GAM до національної звітності для оцінювання прогресу в реалізації національних цілей з протидії ВІЛ. Дотримання міжнародних стандартів у підходах до звітності не лише сприяє підвищенню якості й цілісності даних, котрі збирають на рівні країни, а й забезпечує отримання стратегічної інформації, необхідної для прийняття керівних рішень на національному, регіональному та світовому рівнях.

На глобальному рівні 2021 року Центр громадського здоров’я України надав дані за всіма індикаторами GAM, заповнений інструмент моніторингу національних зобов’язань і політики (НОПІ), дані в рамках щорічного опитування Служби ВООЗ щодо використання АРВ-препаратів та лабораторних методів у сфері протидії СНІДу (AIDS Medicines and Diagnostics Survey) та опитування для моніторингу прогресу виконання Дублінської декларації у 2021 році (2021 Dublin Declaration Questionnaire).

Національний звіт було презентовано для відкритого обговорення на онлайновому Форумі зацікавлених сторін, який відбувся 26 березня 2021 року. У заході взяли участь близько 100 представників державного, громадського секторів та міжнародних агенцій. Після погодження звіту міжнародними експертами буде підготовлено аналітичний бюлетень, з яким уже влітку можна буде ознайомитися на сайті Центру громадського здоров’я.

Глобальний моніторинг зі СНІДу — 2018 (GAM — Global AIDS Monitoring 2018)

2019-й — третій рік після переходу глобального моніторингу епідемії СНІДу від Цілей розвитку тисячоліття до виконання Цілей сталого розвитку; він також стане третім звітним роком у рамках моніторингу ВІЛ-інфекції за період 2016–2020 рр.

У результаті тісної співпраці Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕЙДС та партнери розробили зведені рекомендації зі стратегічної інформації про ВІЛ у секторі охорони здоров’я, які лягли в основу рекомендацій з глобального моніторингу епідемії СНІДу.

У попередніх раундах надання звітності країнам пропонувалося інтегрувати ці показники у рамках здійснення моніторингу. Самі показники розроблено з метою допомогти країнам в оцінити прогрес у реалізації національних цілей у сфері протидії ВІЛ. Вони дадуть змогу ліпше зрозуміти заходи протидії епідемії на глобальному рівні, а також досягнутий прогрес у виконанні низки глобальних цілей, визначених Політичною декларацією щодо припинення епідемії СНІДу (2016) і Цілями сталого розвитку.

Ці рекомендації служать для підвищення якості й цілісності даних, котрі збирають на рівні країн, що також допоможе підвищити точність висновків на національному, регіональному та світовому рівнях.

Новий Глобальний моніторинг зі СНІДу (GAM) включає набір оновлених індикаторів та опитувальник щодо Національних зобов’язань та політичних інструментів (NCPI).

Якщо ви хочете приєднатися до обговорення NCPI та надати фахові коментарі в рамках опитування, просимо до 21 березня 2019 р. надсилати свої пропозиції на електронну адресу nechosina@gmail.com або звертатися до консультантки з опитування Олени Вікторівни Нечосіної за телефоном 067 504 94 85.

Глобальний моніторинг зі СНІДу — 2017 (GAM — Global AIDS Monitoring 2017)

2017 рік – перший рік після переходу від звітності з Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) до звітності з Цілей сталого розвитку (ЦСР). В ході попередніх раундів звітності, країнам було запропоновано інтегрувати показники в поточні зусилля з моніторингу. Ці показники призначені для того, щоб допомогти країнам в оцінці стану національних заходів у відповідь і прогресу в досягненні національних цілей ВІЛ. Вони будуть сприяти кращому розумінню глобальних заходів у відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції, включаючи прогрес на шляху до досягнення глобальних цілей, поставлених в Політичної декларації 2016 року.

Новий Глобальний моніторинг зі СНІДу (GAM) включає набір оновлених індикаторів та опитувальник Національних зобов’язань та політичних інструментів (NCPI).

Закликаємо всі міжнародні, державні та неурядові установи та організації, що працюють в сфері ВІЛ/СНІД, приєднатися до процесу обговорення та заповнення NCPI. Всі зауваження та пропозиції направляти на електронну адресу nechosina@gmail.com до 17 березня 2017 р.

З метою широкого обговорення вказаного індексу Національних зобов’язань та політичних інструментів після 17.03.2017 буде проведено розширену зустріч зацікавлених сторін (про свою участь та включення до списку розсилки просимо повідомити на електронну адресу sorokair@ukr.net до 10 березня 2017 р.)

Завантажити "National Commitments and Policy Instrument"

Gam 2017 guidelines from Центр громадського здоров'я МОЗ України

 

Official letter from Michel Sidibe to all permanent representative to UN office in Geneva(2017) from Центр громадського здоров'я МОЗ України

Звітність про досягнутий прогрес у здійсненні глобальних заходів у відповідь на СНІД (GARPR — Global AIDS Response Progress Reporting 2016)

ЮНЕЙДС отримує країнові звіти про прогрес від держав-членів для моніторингу виконання різних політичних декларацій раз на два роки, починаючи з 2004 року, і щорічно, починаючи з 2013 року. Число держав-членів, які надали такі звіти, збільшилася з 102 (53%) у 2004 році до 177 (92%) в 2015 році. Інформація, що включається в країнові звіти про прогрес, забезпечує найбільш широкі дані про тенденції епідемії і про заходи у відповідь на епідемію.

Діючий раунд звітності із наданням даних за 2015 рік є переходом від звітності з Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) до звітності з Цілей сталого розвитку (ЦСР), які будуть використовуватися для визначення цільових показників в ході засідання високого рівня (ЗВП) зі СНІДу в 2016 році. Майбутні рамки моніторингу ВІЛ на 2016-2021 роки будуть узгоджені після ЗВП. 

Global AIDS Response Progress Reporting

Official Letter from Michel Sidibe to all Permanent Representatives to the UN Office in Geneva

ОТЧЕТНОСТЬ О ДОСТИГНУТОМ ПРОГРЕССЕ В ОСУЩЕСТВЛЕНИИ ГЛОБАЛЬНЫХ МЕР В ОТВЕТ НА СПИД В 2016 ГОДУ

THE GLOBAL AIDS RESPONSE PROGRESS REPORT | 2016 FAQ

Підготовка гармонізованого звіту України про досягнутий прогрес у 2016 році