Оцінка ефективності елементів медико-психосоціального супроводу пацієнтів, які хворіють на туберкульоз
Однією з головних проблем у лікуванні туберкульозу є низька прихильність пацієнтів до тривалого лікування. У зв’язку з цим, виникає необхідність вдосконалення програм медико-психосоціального супроводу пацієнтів, які хворіють на туберкульоз, що може забезпечити більш ефективне лікування та зниження рівня захворюваності. Дане дослідження має на меті виявити рівень ефективності/неефективності кожного елементу медико-психосоціального супроводу пацієнтів, які хворіють на ТБ, задля можливості подальшого переструктурування пакету послуг.
В рамках дослідження передбачається реалізація двох дослідницьких компонентів:
-
Якісний компонент, де заплановано проведення фокус-групових дискусій з представниками мультидисциплінарної команди, що надають послуги медико-психосоціального супроводу при лікуванні ТБ, а також глибинні інтерв'ю з експертами та відповідальними особами в сфері організації, забезпечення та впровадження послуг медико-психосоціального супроводу пацієнтів з ТБ, які безпосередньо займаються або відповідають за реалізацію програм та послуг;
-
Кількісний компонент, де заплановано проведення анкетування пацієнтів, які хворіють на ТБ, та отримують послуги медико-психосоціального супроводу та які ніколи не отримували дані послуги.
Отримані результати дозволять розробити рекомендації для удосконалення медико-психосоціального супроводу на рівні національних програм боротьби з ТБ.
Інструментарій: