Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Цього тижня Україна отримає ще майже півмільйона доз вакцини від COVID-19 в рамках COVAX
18.05.2021
17:01

Цього тижня Україна отримає ще майже півмільйона доз вакцини від COVID-19 в рамках COVAX

18 травня 2021 року ЮНІСЕФ доставив в Україну нову партію зі 122 850 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech проти COVID-19 у рамках глобальної ініціативи COVAX. До кінця тижня ЮНІСЕФ доправить усього 473 850 доз вакцини, а також розчинник для ін’єкцій.

Очікується, що 378 тис. доз вакцини буде для щеплення першою та другою дозою від COVID-19 працівників сфери освіти. Решту із вакцин направлять для пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації.

Ініціатива COVAX — це приклад безпрецедентної солідарності міжнародної спільноти, що має на меті забезпечити доступ до вакцин від COVID-19 для всіх країн світу. У межах COVAX, ЮНІСЕФ та ВООЗ працюють над тим, щоби доставити більше вакцин для жителів України, спільно з урядами США, ЄС, Великої Британії, міжнародними установами — Агентством США з міжнародного розвитку(USAID) та Світовим банком, а також іншими донорами. Загалом до кінця 2021 року в рамках ініціативи Україна безоплатно отримає вакцини для щеплення 8 мільйонів українців від COVID-19.

Від імені COVAX ЮНІСЕФ закуповує й постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

«У міру того, як доставляється більше вакцин, закликаємо всіх отримати щеплення, щойно у вас з’явиться така можливість. Дуже важливо, що захист від цієї небезпечної інфекції зараз можуть отримати вчителі. Неможливо переоцінити роль освіти для благополуччя та розвитку кожної дитини. Вакцинація вчителів — ключовий момент у забезпеченні якості та безперервності навчання під час пандемії», — сказала Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Вакцини Pfizer-BioNTech потребують особливих умов транспортування та зберігання — за температури в межах від -60 °C до -80 °C. Зберігання й логістику цієї та попередньої партій вакцин Pfizer-BioNTech від COVAX в Україні із дотриманням правильного холодового ланцюга забезпечить Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Цього року на запит Міністерства охорони здоров’я України, ЮНІСЕФ провів загальнонаціональні тренінги з холодового ланцюга для вакцин від COVID-19 для фахівців, відповідальних за логістику та зберігання вакцин з усіх областей.

Раніше в рамках COVAX Україна отримала 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech та 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої SK Bioscience, Південна Корея. Також — близько 140 тисяч шприців для розведення вакцин із розчинником та ін’єкцій та більше 1300 коробок для їх безпечної утилізації.

Довідково:

COVAX — глобальна ініціатива з пришвидшення розробки та виробництва вакцин від COVID-19 і забезпечення їхнього рівномірного розподілу у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс із вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19.

Інші новини