Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ стало доступне за кошти держбюджету
01.10.2019
12:13

Фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ стало доступне за кошти держбюджету

Мінфін погодив 83 млн грн на фінансування цих послуг через ЦГЗ до кінця 2019 року. Таким чином Україна стає першою серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та соціального супроводу пацієнтів за кошти державного бюджету.

30 вересня 2019 року Міністерство фінансів України затвердило зміни до паспорту бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» КПКВК ДБ 2301400 та погодило 83 млн грн на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ у 2019 році. Цих коштів вистачить для надання послуг понад 252 тисячам українців.

“70% успіху в лікуванні ВІЛ – це консультування та супровід пацієнтів. Саме завдяки цій підтримці вдається утримати прихильність до лікування антиретровіросною терапією та стимулювати безпечну поведінку серед груп ризику. Україна — перша держава серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та супроводу ВІЛ з державного бюджету, а не за кошти міжнародних донорів”, — зазначив гендиректор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта.

Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ передбачають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку. Варто зазначити, що всі витратні матеріали (швидкі тести, презервативи, шприці, тощо) для соціальної роботи вже є – їх закупили міжнародні партнери.

Для кожного регіону України було передбачено 4 окремих пакети послуг, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:

  • людей, що споживають наркотики ін’єкційно;

  • людей, які надають сексуальні послуги за винагороду;

  • чоловіків, що мають секс з чоловіками;

  • людей, що живуть з ВІЛ.

Загалом, Центр громадського здоров’я провів 92 тендери на закупівлю послуг з профілактики та супроводу ВІЛ. Нині всі процедури закупівель в усіх регіонах країни вже завершено та знаходяться на етапі укладання договорів про надання послуг. Переможцями усіх конкурсних торгів стали неурядові та громадські організації, які мають значний досвід у роботі з ВІЛ-позитивними людьми та людьми, уразливими до інфікування ВІЛ.

Нагадаємо, впровадження фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ за бюджетні кошти відбувається в рамках реалізації Плану переходу від донорського до державного фінансування (20-50-80) та направлено на посилення спроможності держави ефективно впроваджувати пріоритетні заходи для подолання епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Процес переходу на державне фінансування послуг, пов'язаних з ВІЛ, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 497 «Про деякі питання надання послуг представникам групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людям, які живуть з ВІЛ», від 12 червня 2019 року.

Інші новини