Перейти до основного вмісту
якість води на пляжах
30.08.2021
08:58

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 27 серпня 2021 року

У цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ на річкових пляжів.

Моніторинг якості води з пляжів на річках і водоймах

За період з 20 серпня по 26 серпня 2021 року було досліджено: 

  • 141 пробу річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 49 проб (34,8%); проведено 599 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 57  досліджень (9,5%).
  • 97 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 28 проб (28,9%); проведено 1010 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 42 дослідження (4,2%).

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, в т.ч. на ВЕБ-сторінках, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 27 серпня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 86 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 49 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 20 серпня по 26 серпня 2021 року досліджено: 

  • 124 проби води (з них 34 морської) за мікробіологічними показниками; 
  • 93 проби води (32 — морської) за хімічними показниками. 

41 проба води, що була досліджена, не відповідає вимогам стандарту на мікробне забруднення (у мм. Маріуполі, Южноукраїнську, Києві) та 27 за хімічними показниками (у м. Миколаєві, Києві). 

Відхилення на цьому зареєстровані за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 40% із 90 досліджених проб та 14,7% із 34, за хімічними показниками — 37,5% із 63 проб річкової та 37,5% із 32 проб морської води. У м. Одесі відібрані для дослідження проби води знаходяться в роботі.

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У межах здійснення моніторингу досліджено 15 проб води, з них 9 морської, за мікробіологічними та 9 проб, з них 9 морської, за хімічними показниками. 

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 5 пробах морської води по індексу ЛКП (міські пляжі м. Маріуполя – по вул. Виноградна, 140 та в районі готелю «Турист» – 24000, р-ні водної станції «Куточок» та р-ні СРЗ – 700000, с. Пісчане, р-н кафе «Rafale» – 240000); за хімпоказниками – у 9 пробах морської води (пляжі у сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У межах здійснення моніторингу досліджено 2 проби води, з них 2 морської, за мікробіологічними та 2 проби, з них 2 морської, за хімічними показниками. Відхилень від стандарту не виявлено.

Проби річкової води з пляжів, що розташовані на річках, знаходяться в роботі. У смт. Кирилівці та с. Богатир Якімовського району, м. Приморську Приморського району та с. Новокостянтинівці Приазовського району проби не відбирались.  

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води, з них 7 морської, за мікробіологічними та 9 проб, з них 7 морської, за хімічними показниками.  

Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах річкової води по індексу ЛКП (пляжі у м. Южноукраїнську – 6200, 13000) та колі-фагам (м. Южноукраїнську), у 3 пробах морської води за хімпоказниками (пляжі у м. Миколаєві). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води для дослідження за мікробіологічними та за хімічними показниками, які знаходяться станом на 27.08.2021 в роботі.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У межах здійснення моніторингу досліджено 33 проби води, з них 10 морської, за мікробіологічними та 31 пробу води, з них 10 морської, за хімічними показниками. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: – «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» у Дніпровському районі, «Галерний» у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця» 5-7 лінія ставок на р. Горенка у Оболонському р-ні; пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Мають міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» – «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» у Дніпровському районі, «Галерний» у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця» у Оболонському р-ні; пляж «Троєщина» та пляж «Чорторий» у Деснянському районі.

У межах здійснення моніторингу досліджувалося 54 проби річкової води за мікробіологічними та 40 проб за хімічними показниками.

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 34 пробах по індексу ЛКП («Веселка», «Молодіжний», «Центральний» – по 70000, «Венеція» – 24000, «Дитячий», «Золотий», «Передмістна слобідка», «Чорторий», «Райдуга», «Тельбін» – по 240000, «Вербне» – 6200, «Пуща-Водиця» та «Галерний» – по 9500) та у 15 пробах за хімпоказниками. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 6 проб морської води за мікробіологічними та 4 проби води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту не виявлено.

Інші новини