Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Національномий інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського
22.12.2022
12:39

Національному інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського 100 років

Колектив Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України приєднується у ці дні до вітань з нагоди 100-річчя Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського.

Ми як друзі та партнери високо цінуємо науково-дослідну та науково-методичну діяльність Національного інституту, його вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих наукових кадрів та надання високоспеціалізованої медичної допомоги хворим на туберкульоз та захворювання органів дихання. Радіємо вашим професійним здобуткам і надбанням, адже сумлінною працею ви зберегли життя і здоров’я багатьох людей.

За свою 100-річну історію Національний інститут ім. Ф.Г. Яновського пройшов складний шлях становлення і розвитку, зіткнувся з багатьма викликами. Ми впевнені, що у майбутньому Національний інститут чекають нові наукові відкриття та багато вдячних пацієнтів.

Центром громадського здоров’я у партнерстві з Національним інститутом реалізовані стратегічні досягнення щодо покращення можливостей лікування для людей, які хворіють на туберкульоз, шляхом запровадження інноваційних коротких режимів лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Завдяки цьому тисячі людей, які хворіють на туберкульоз, швидше одужали і повернулись до повсякденного життя. Щиро сподіваємось на подальші спільні цікаві ініціативи.

Бажаємо колективу Національного інституту міцного здоров’я, подальших наукових звершень, творчої наснаги та витримки у цей складний для нашої держави час. Лише спільними зусиллями ми втримаємось, переможемо і продовжимо нашу співпрацю задля зміцнення здоров’я української нації.


Державна установа "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України" здійснює науково-дослідну та науково-методичну діяльність у сфері фтизіатрії та пульмонології; підготовку висококваліфікованих наукових кадрів; надання високо спеціалізованої медичної допомоги хворим на туберкульоз та інші захворювання органів дихання.

В 1922 році був створений як Київський туберкульозний інститут. Одним із його засновників був проф. Ф.Г. Яновський, ім’я якого було присвоєно інституту в 1928 р.

Очолює інститут вже 30 років поспіль академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Юрій Іванович Фещенко.

Основними науковими напрямками діяльності інституту є профілактика, діагностика, диференційна діагностика, консервативне та хірургічне лікування туберкульозу і неспецифічних захворювань легень; епідеміологічні та організаційно-методичні проблеми фтизіопульмонології; патофізіологія дихання і кровообігу, імунологічні, генетичні та біохімічні аспекти реактивності при туберкульозі та неспецифічних захворювань легень.

Більш детально про Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського за посиланням: http://www.ifp.kiev.ua/index_ukr.htm

Інші новини