Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
31.03.2023
12:39

Референс-лабораторія ЦГЗ виявила варіант Omicron ХВВ.1.5 в стічних водах Кіровоградської області

За допомогою секвенування фахівці референс-лабораторії  з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я вперше виявили мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 в стічних водах Кіровоградщини. 

Проект USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує організація РАТН, щодо вивчення циркуляції SARS-CoV-2. 

«Методом секвенування визначено варіант Omicron XBB.1.5. у відібраному зразку в Кіровоградській області. Це перша знахідка даного різновиду Omicron у стічній воді й ми будемо продовжувати здійснювати нагляд та секвенувати зразки ”, — розповідає Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

В рамках проєкту проводиться секвенування зразків стічної води в Дніпропетровській, Кіровоградській, Чернівецькій, Львівській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Вінницькій та Рівненській областях. Секвенування проводитиметься  у референс-лабораторії  з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я.

Попередньо Референс-лабораторія ЦГЗ виявила варіант Omicron ХВВ.1.9 в стічних водах Дніпропетровщини

Нагадуємо, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання — є доступна та безоплатна вакцинація. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років. 

Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. 

Найближчий пункт чи центр вакцинації
 

Читайте також:

Референс-лабораторія ЦГЗ виявила варіант Omicron ХВВ.1.9 в стічних водах Дніпропетровщини 


У Черкаській та Львівській областях циркулює варіант Omicron XBB.1.5: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ

Чи варто боятися мутації варіанту Omicron XBB.1.5? Відповідають експерти

Як в Україні досліджують вірус SARS-CoV-2 

В Україні зафіксували перший випадок інфікування штамом підвиду COVID-19 «Omicron» XBB.1.5

Інші новини