Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Схема вакцинації проти поліомієліту
09.08.2022
22:24

Схема вакцинації проти поліомієліту

Інфекційне захворювання поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих недуг, захист проти який забезпечує держава. А саме — закуповує безпечні вакцини держкоштом або за допомогою партнерів UNICEF та ВООЗ, опікується їхньою логістикою, дотриманням температурного режиму, навчає медичних працівників правильно робити щеплення тощо.

Кожна з 10 хвороб, поліомієліт в тому числі, яка є в Національному календарі профілактичних щеплень, має свою певну схему вакцинації. Щеплення за календарем починаються з перших днів життя дитини і до 16 років включно з подальшою ревакцинацією. Зробити їх можна в медичному закладі безоплатно.

Зазвичай за календарем стежить сімейний лікар або педіатр і запрошує батьків з дитиною на візит.

Дуже важливо не переривати процес вакцинації, адже це ставить під загрозу здоровʼя та життя малечі. Допоки дитина не отримала всіх доз щеплення — вона потенційно може інфікуватися та перехворіти з тяжкими наслідками. Ліків проти більшості хвороб, які попереджає рутинна імунізація, — не існує. Єдиний надійний захист — це щеплення.

Сьогодні в країні спалах поліомієлітуДвоє маленьких дітей, батьки яких відмовилися від вакцинації,
тепер житимуть з невиліковним паралічем. А всі інші діти до 6 років в країні, які пропустили навіть одну дозу щеплення проти поліо, — в небезпеці, адже їхня імунна система слабка до цього збудника.

Поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина інфікується. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього розмножується у кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Схема вакцинації проти поліомієліту

  • До першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно (ІПВ) у 2 та 4 місяці.
  • В 6 місяців дитина отримує краплі (ОПВ).
  • Також краплі дитина отримує в 1,5 років, 6 років та в 14 років.

Шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту на все життя.

Якщо ви з якихось причин були пропустили щеплення або не впевнені, що отримали потрібну дозу вакцинації для дитини, — надолужте їх.

Медична система в Україні в зонах, де не ведуться бойові дії, відновлена та готова приймати маленьких пацієнтів на візит. Для цього батькам, які пропустили щеплення малюка, — треба звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит для їх надолуження.

Для внутрішньо переміщених людей не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безоплатно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення. Жодних фінансових чи бюрократичних перешкод немає.

Інші новини