Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Тренінг для нових експертів з проведення оцінки закладів охорони здоров'я з використанням методики CLASS
30.05.2016
19:04

Тренінг для нових експертів з проведення оцінки закладів охорони здоров'я з використанням методики CLASS

У  період з 25 по 27 травня 2016 року, в рамках співпраці та міжнародного партнерства ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» і Міжнародного центру підготовки та освіти з питань охорони здоров’я університету штату Вашингтон, було організовано та проведено «Тренінг для нових експертів з проведення оцінки закладів охорони здоров'я з використанням методики CLASS».

Клінічна оцінка для посилення систем закладів охорони здоров’я (Clinical Assessment for System Strengthening, CLASS), що розроблена за підтримки Міжнародного центру підготовки та освіти з питань охорони здоров’я департаменту глобального здоров’я університету штату Вашингтон, впроваджується в закладах охорони здоров’я України з 2012 року. Методика CLASS є методикою якісної оцінки, основною метою якої є вивчення успішних практик, досягнень і наявних можливостей закладів, які надають послуги медико-соціального супроводу ВІЛ-інфікованим пацієнтам, оцінка їх потреб щодо посилення власного потенціалу та пошук шляхів і ресурсів для забезпечення сталого та безперервного процесу надання якісних послуг.

У відповідності до методичних рекомендацій «Використання методики Clinical Assessment for Systems Strengthening (CLASS) для моніторингу діяльності закладів охорони здоров’я України за напрямком протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу», які 28 січня 2016 р. були затверджені МОЗ України (реєстраційний номер 177.15/04/16), «Проведення пропонованої оцінки та отримання результатів CLASS є бажаним до початку державної акредитації закладу охорони здоров’я на вищу кваліфікаційну категорію, особливо медичних закладів другого і третього рівнів надання медичної допомоги. Та обов’язкової сертифікації на відповідність вимогам національного стандарту ДСТУ ISO серії 9000, а також ДСТУ ISO серії 9001 щодо наявності й ефективності систем управління якістю».

З метою забезпечення безперервного процесу моніторингу діяльності закладів охорони здоров’я України за напрямком протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, в рамках заходу відбувся перший етап підготовки команди експертів, які надалі здійснюватимуть якісну оцінку закладів охорони здоров’я в Україні з використанням методики CLASS.

На сьогоднішній день, завдяки тісній співпраці УЦКС з I-TECH, Україна стала першою країною серед партнерів I-TECH, в якій державна установа самостійно впроваджує та поширює досвід системи якісної оцінки закладів охорони здоров’я.

Інші новини