Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Україна отримає 200 тис доз вакцини проти COVID-19 від Естонії — перші 52 тис доз AstraZeneca вже передані
30.07.2021
12:52

Україна отримає 200 тис доз вакцини проти COVID-19 від Естонії — перші 52 тис доз AstraZeneca вже передані

29 липня 2021 року Україна отримала першу партію із 52,800 доз вакцини AstraZeneca від COVID-19 від Естонії. Усього, за рішенням уряду Естонії, в Україну буде передано 200,000 доз вакцини. Про це повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

«Ми щиро вдячні за наміри Естонії допомогти нам із вакцинами від COVID-19. Важливо, що Естонія готова визнавати міжнародні свідоцтва вакцинації, що видані українськими лікарями, а також цифрові ковідні сертифікати, які будуть отримувати українці після щеплення двома дозами вакцини. До того ж, ми домовилися налагодити обмін досвідом у створенні та роботі університетських клінік, адже естонські — одні з найкращих», — коментує Віктор Ляшко.

«Налагодити процес вакцинації для такої великої країни, як Україна, — завдання не з легких. Тож природно, що ми підставили своє плече нашим українським друзям. Мене тішить, що в Україні з’являється все більше якісних і доступних вакцин. І я сподіваюся, що українці скористаються можливостями отримати щеплення від COVID-19 — адже це запорука безпеки й добробуту кожної сім’ї, громади, усієї країни та світу загалом», — зазначив Посол Естонії в Україні Каімо Кууск.

За словами міністра закордонних справ Естонії Еви-Марії Лійметс, передача вакцин Україні — це крок, що допоможе запобігти кризі в системі охорони здоров’я та поширенню пандемії в усьому регіоні, а також дасть змогу Україні більше зосередитися на вирішенні політичних та економічних викликів.

Першу партію вакцини із 52,800 доз, яку передала Естонія, буде спрямовано переважно для щеплення українських резервістів.

Нагадаємо, Україна перетнула межу в 5 млн щеплень проти COVID-19. Відкрито останній — 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щепитися можуть усі охочі віком від 18 років.

«У червні в Україні здійснили майже в чотири рази більше щеплень, ніж у травні, відповідно 1,5 млн та 408 тис. щеплень. А за три з половиною тижні липня вже введено понад 2 млн доз. Рівень захворюваності на COVID-19 в країні зараз у рази нижчий, ніж навесні. Втім, це не означає, що небезпеки немає. В Україні вже зареєстровано випадки інфікування новим штамом коронавірусу “Дельта”, який є заразнішим за інші варіанти вірусу SARS-CoV-2. Цей штам уже поширився в понад 100 країнах і поступово стає домінантним у світі. Хвиля захворювання на штам “Дельта” може дійти і в Україну. Єдиний спосіб захиститися від цього — вакцинація», — наголошує Віктор Ляшко.

Від початку вакцинальної кампанії, станом на 30 липня 2021 року, в Україні від COVID-19 вакцинувалися 3 437 631 людей, з них отримали одну дозу — 3 437 629 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози — 1 938 495 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 5 376 124 щеплення.

Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захиститися від COVID-19, адже запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Щеплення — добровільні й безоплатні. Адреси та контакти найближчих пунктів щеплень і центрів масової вакцинації можна знайти на https://list.covid19.gov.ua.

Інші новини