Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Українські полярники отримали першу дозу вакцини від COVID-19
05.04.2022
19:15

Українські полярники отримали першу дозу вакцини від COVID-19

Українські полярники на станції «Академік Вернадський» щепилися першою дозою вакцини Comirnaty/Pfizer від COVID-19, яку 30 березня, подолавши відстань у 15 тис. кілометрів, до них в Антарктиду доправив наш науково-дослідний криголам «Ноосфера».

Корабель доставив на станцію запаси їжі, пального, інших необхідних речей і нову команду науковців, що змінять зимівників, які вже майже рік пропрацювали на станції й найближчим часом повертатимуться додому.

Наразі щеплення отримали 12 зимівників, які не були вакциновані, бо вирушили на станцію в березні 2021, коли процес вакцинації в Україні тільки починався. Учасники сезонної експедиції, які мають повний курс щеплення від COVID-19, отримають бустерну дозу.

«Ми щиро вдячні МОЗ за надані вакцини й турботу про нас. Тепер ми зможемо повертатися додому більш захищеними. Це дуже важливо для кожного зимівника, адже наша дорога в Україну проходить через півсвіту, а після року в Антарктиді, без зовнішніх контактів, наш імунітет має значно меншу здатність протистояти вірусам», — зазначив керівник 26-ї Української антарктичної експедиції Богдан Гаврилюк.

Щеплення на станції провів лікар Андрій Хитрий. За його словами, усі співробітники нормально переносять вакцинацію. Дехто відчував традиційні симптоми, як-от біль у місці ін’єкції чи слабкість, але вони швидко минули.

Нагадаємо, що криголам «Ноосфера» із 66 дозами вакцини Comirnaty на борту вирушив на станцію «Академік Вернадський» у середині лютого, за тиждень до нападу росії на нашу країну.

Під час транспортування було дотримано всіх норм холодового ланцюгу. Зокрема, на судні вакцини зберігалися в морозильній камері, що працює в режимі -78 градусів за Цельсієм. За нормами пильно стежив лікар «Ноосфери» Сергій Носенко.

На жаль, COVID-19 нікуди не зник. Українці продовжують хворіти, і наразі інфікуватися стало ще легше. Крім того, через війну не в усіх хворих є доступ до необхідної медичної допомоги.

В Україні продовжують працювати пункти вакцинації від COVID-19 у закладах охорони здоров’я на територіях, де не відбуваються бойові дії. Якщо ви перебуваєте в безпеці та хочете зробити базовий курс вакцинації або отримати бустерну дозу, подзвоніть до найближчої поліклініки та запишіться на щеплення.

Інші новини