Перейти до основного вмісту
03.12.2021
16:23

Уряд запровадив самоізоляцію для мандрівників із країн, де поширюється штам «Омікрон»

З 3 грудня Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для людей, які повернулися з країн, де стрімко поширюється новий штам SARS-CoV-2 «Омікрон». Відповідні зміни внесли до Постанови № 1236 під час засідання Кабінету Міністрів України 1 грудня.

Ідеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.

Люди, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, повинні будуть піти на самоізоляцію. Тривалість самоізоляції — 14 діб.

Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн.

Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для непроходження самоізоляції чи її дострокового припинення.

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш як сім днів, в’їзд забороняється взагалі.

Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв і консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, і членів їхніх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням із Міністерством закордонних справ.

Мета рішення — уникнути поширення нового та поки ще не достатньо вивченого штаму «Омікрон» на території України.

Міністерство закордонних справ вже закликало українців утриматися від поїздок до країн, де вже виявили цей штам SARS-CoV-2.

Українці, які наразі перебувають на території визначених країн, повинні дотримуватися всіх протиепідемічних вимог і невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у випадку появи симптомів захворювання.

Інші новини