Перейти до основного вмісту
GFA/THL

GFA/THL

Повна назва проєкту

Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я

Донор

ЄС

Бюджет проєкту

€2 999 000

Термін реалізації

10.06.2019–12.05.2022

Мета

Підтримка модернізації та розвитку стійкої системи громадського здоров’я в Україні для ефективного попередження та контролю захворювань відповідно до законодавства, вимог та практик ЄС.

Цілі

1. Підтримати консолідацію та розширення можливостей Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

2. Допомогти у створенні сучасної системи безпеки крові в Україні.

Діяльність у рамках проєкту

1. Консолідація та функціонування Центру громадського здоров’я України відповідно до наукових, технологічних та епідеміологічних змін.

2. Впровадження та узгодження з вимогами ЄС нормативно-правової бази у сфері громадського здоров’я.

3. Посилення інституційної спроможності Центру громадського здоров’я України щодо визначення стандартів, розробки програм, виконання ключових функцій у сфері громадського здоров’я та у наданні технічних консультацій МОЗ.

4. Запровадження стійкої системи епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями.

5. Імплементація Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) з метою запобігання міжнародному поширенню хвороб, захисту від нього і контролю, а також реагування системи громадського здоров’я на такі загрози.

6. Розробка національної нормативно-правової бази щодо стандартів безпеки та якості крові, узгодженої з вимогами ЄС.

7. Визначення нової структури національної системи крові та забезпечення функціонування  її двох компонентів — надання послуг та регуляторного нагляду.

8. Забезпечення надійного ланцюга постачання крові та безпеки донорів крові.

9. Впровадження узгоджених європейських стандартів переливання крові.

Інформаційні матеріали проєкту

Новини проєкту

09.07.2020

Перекладено рекомендації ЄЦПКЗ щодо COVID-19

Пандемія COVID-19, що виникла на початку 2020 року, є безпрецедентним викликом для систем громадського здоров’я у світі. Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ) як провідна установа ЄС у сфері громадського здоров’я постійно здійснює моніторинг ситуації та готує на основі досліджень рекомендації для населення країн Європи загалом, а також для працівників медичних установ і лабораторій.

Документи присвячено таким темам:

 • інструменти для зниження ризику передавання COVID-19 у медичних установах та лабораторіях і практичні поради працівникам медичних установ;
 • заходи з профілактики та контролю інфекцій;
 • особливості перебігу інфекційних захворювань (зокрема і COVID-19) у дорослих та дітей;
 • розвиток епідемії та прогнози її поширення (аналітичні дані);
 • заходи під час поїздок у транспорті міського, міжміського та міжнародного сполучення для обмеження розповсюдження COVID-19;
 • сортування, первинний контакт і оцінювання стану пацієнтів під час надання первинної та екстреної допомоги;
 • лікування пацієнтів з підозрою на інфікування;
 • особливості процедури перевезення пацієнтів;
 • засоби індивідуального захисту медпрацівників;
 • дезінфекція приміщень та утилізація відходів тощо.

У травні та червні 2020 року фахівці проєкту «Надання підтримки України у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» за фінансування Європейського Союзу переклали серію рекомендацій ЄЦПКЗ українською (див. вище «Інформаційні матеріали проєкту»).


18.06.2020

Експерти ЄС надають підтримку МОЗ у модернізації системи громадського здоров’я

9 червня експерти проєкту «Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я» за участі Представництва Європейського Союзу в Україні зустрілися з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим для обговорення подальшої співпраці щодо медреформи.

«Наша команда працює з українськими партнерами для подальшого зміцнення та модернізації системи охорони здоров’я в Україні. Доступ до безпечної крові, вчасна та якісна профілактика захворювань і нагляд за їхнім перебігом є важливими елементами для успішної роботи такої системи», — зазначив керівник проєкту д-р Предраг Дюрич.

За словами очільника МОЗ Степанова, професійна підтримка міжнародних експертів допоможе імплементувати другу хвилю реформи згідно зі світовими стандартами, а також підготувати українських медичних фахівців до нових можливих викликів.

Нагадаємо, що ЄС продовжує підтримувати фінансування реформи вторинної ланки медичної допомоги разом з Національною службою здоров’я України та Центральною закупівельною агенцією.


16.06.2020

Відеоконференції «Відповідь на пандемію COVID-19: що ми дізналися» (травень–червень 2020 року)

19 та 29 травня, а також 5 та 12 червня фахівці проєкту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» за фінансової підтримки ЄС, із метою поширення знань і практик у боротьбі з COVID-19 в Україні, організували серію відеоконференцій «Відповідь на пандемію COVID-19: що ми дізналися». Спікери — доктор Гюнтер Мертенс та професор Ральф Рейнтжес — розказали про ключові аспекти пандемії з наголосом на ризики та профілактику COVID-19. Учасники мали змогу поспілкуватися зі спікерами та поставити питання щодо епідеміології, діагностики, лікування і догляду пацієнтів з COVID-19 у відкритій дискусії.

Ральф Рейнтжес — професор епідеміології та епідеміологічного нагляду в Гамбурзькому університеті прикладних наук, доцент кафедри епідеміології інфекційних хвороб Університету Тампере.

Гюнтер Мертенс — головний лікар відділення внутрішньої медицини, внутрішньої інтенсивної терапії та інтервенційної ангіології, керівник Міждисциплінарного судинно-діабетологічного центру при міській лікарні Хайнсберга. Доктор Мертенс бере безпосередню участь у лікуванні хворих на COVID-19.

Під час відеоконференцій було обговорено багато нагальних питань, зокрема:

 • як формувалася епідеміологічна ситуація навколо COVID-19 у світі та які спільні риси із ситуацією в Україні;
 • як відбувається медичне сортування пацієнтів до отримання результатів лабораторного тесту;
 • лікування ГРДС COVID-19;
 • чи існує схема хіміопрофілактики COVID-19;
 • наскільки ефективні заходи особистої гігієни, маски для обличчя, карантин та самоізоляція.

Презентації з відеоконференцій «Відповідь на пандемію COVID-19: що ми дізналися»: