Перейти до основного вмісту
12,5 тис щеплень від COVID-19 зроблено у віддалених селах завдяки проєкту МОЗ і «Коаліції за вакцинацію» за підтримки Фундації «Кока-Кола»
16.05.2022
13:40

12,5 тис щеплень від COVID-19 зроблено у віддалених селах завдяки проєкту МОЗ і «Коаліції за вакцинацію» за підтримки Фундації «Кока-Кола»

В Україні успішно завершився проєкт, покликаний захистити від COVID-19 старших і маломобільних мешканців віддалених сіл та селищ, а також їхні родини. Увагу сконцентрували на населених пунктах, де показники охоплення вакцинацією серед людей віком 60+ найнижчі.

Проєкт «Транспортування мобільних бригад із вакцинації до пацієнтів у важкодоступних населених пунктах в Україні» впроваджувався впродовж лютого-квітня в семи західних регіонах України. До проєкту долучилися Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області. В умовах воєнного стану виїзну вакцинацію від COVID-19 продовжили 5 регіонів, охопивши також внутрішньо переміщених осіб, що перебувають у територіальних громадах, задіяних у проєкті.

За період реалізації проєкт активно співпрацював із департаментами охорони здоров’я, задіяними закладами охорони здоров’я (ЦПМСД, лікарні) та підсилював 59 мобільних бригад у 7 областях. За цей час вдалося зробити 636 виїздів у віддалені села й селища та провести близько 12,5 тис щеплень. У тому числі, близько 5 тис людей віком 60+ (найвразливіша група населення) отримали щеплення проти COVID-19.

Отже, завдяки проєкту люди, які мали ускладнений доступ до вакцинації, навіть в умовах воєнного стану змогли отримати повний захист від COVID-19 (1, 2 дозу та бустерну).

Бригади показали високу ефективність роботи. Найкращу ефективність виїздів показала Закарпатська область, яка в середньому здійснювала близько 100 щеплень за виїзд.

Також під час реалізації проєкту в Івано-Франківській області досягнуто значного підвищення відсотку охоплення щепленнями у віддалених населених пунктах. Так, за період роботи мобільних бригад у проєкті було зроблено майже вдвічі більше щеплень, ніж від початку року (а саме, 1139 щеплень). Серед людей віком 60+ найбільше щеплень здійснили Львівська область — 1809 щеплень, та Тернопільська область — 1662 щеплення.

Проєкт, що був успішно реалізований, допоміг зруйнувати бар’єри недоступності вакцинації для людей, яким складно самостійно дістатися до найближчого пункту щеплень. Незважаючи на виснажливі виклики, які поставили перед медичними працівниками спочатку пандемія, а потім війна, проєкт продемонстрував свою важливу роль, а головне, дав змогу захистити найуразливіші категорії населення.

Підтвердженням цьому стали чисельні позитивні відгуки від мешканців залучених до проєкту населених пунктів, а особливо від маломобільних, для яких цей проєкт став реальною можливістю провакцинуватися.

Проєкт реалізований за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України спільно з ГО «Коаліція за вакцинацію», за сприяння Центру громадського здоров’я МОЗ України та за підтримки Фундації «Кока-Кола». ГС «Коаліція за вакцинацію» надала організаційну підтримку та разом із партнерами провела адвокаційну кампанію щодо вакцинації серед громад із залучення всіх сторін для міжгалузевої співпраці. Співпраця держави, медиків, громадськості та бізнесу в подоланні викликів для життя та здоров’я людей є вкрай важливою світовою практикою, до якої долучилася Україна.

За результатами проєкту керівництву всіх регіонів України буде рекомендовано вживати всіх заходів і залучати ресурси та партнерів для масштабування набутого досвіду. Зокрема, активно долучати до процесу вакцинації мобільні бригади, щоби підвищити доступність вакцинації для людей, які обмежені в пересуванні через вік, віддалене місце проживання чи опасіння приїздити до пунктів щеплень під час війни.

Такі заходи сприятимуть тому, щоб, незважаючи на воєнний стан, наша країна змогла досягти цільових показників, а саме 70% населення повинні бути вакциновані від COVID-19.

Результати проєкту передадуть усім міжнародним і національним партнерам як успішний досвід, який потрібно поширювати не лише для подолання пандемії COVID-19, але й інших вакцинокерованих інфекцій і завдань у сфері громадського здоров’я.

Інші новини