Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Центр громадського здоров’я представив національним партнерам основні результати впровадження методики ClASS в Україні
01.12.2017
11:29

Центр громадського здоров’я представив національним партнерам основні результати впровадження методики ClASS в Україні

23 листопада 2017 року, в рамках співпраці Центру громадського здоров’я МОЗ України із Міжнародним центром підготовки та освіти у сфері охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (I-TECH), відбулась робоча зустріч зацікавлених сторін із впровадження методики оцінки ClASS (Clinical Assessment for Systems Strengthening, Клінічна оцінка для посилення систем).

Основна мета оцінки ClASS – визначення успішних практик, досягнень та наявних можливостей закладу охорони здоров’я. За допомогою оцінки можливо виокремити ті сфери діяльності, що потребують посилення, відбувається пошук шляхів і ресурсів для забезпечення сталого та безперервного процесу надання якісних медичних послуг, розширення їхнього спектра та обсягу.

В Україні впровадження методики ClASS розпочалось у 2013 році з якісної оцінки ClASS в обласних центрах профілактики та боротьби зі СНІДом Запорізької, Дніпропетровської та Одеської областей. Надалі географія проекту розширилася до Черкаської, Львівської Чернівецької, Київської, Полтавської, Чернігівської, Кіровоградської, Миколаївської та Херсонської областей.

На зустрічі національним партнерам було вперше представлено основні результати використання методики ClASS в Україні та стан виконання рекомендацій закладами, що були оцінені за цією методикою. Також ці результати проведених оцінок є основою для прийняття рішень в сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу, в тому числі й на національному рівні.

Завдяки експертному погляду і чітко та неупереджено сформульованим рекомендаціям, заклади охорони здоров’я, що взяли участь в оцінці, почали сприймати проблему як ініціативу, яку можна втілити в життя, а виконання рекомендацій допомогло покращити умови та якість надання медичних та інших послуг пацієнтам, які живуть з ВІЛ в Україні.

За підсумками обговорення було визначено ряд стратегічних кроків із впровадження методики у 2018-2020 роках, обговорено можливості залучення партнерів Центру громадського здоров’я до реалізації рекомендацій ClASS та їх безпосередню роль у розвитку методики в Україні.

Детальніше ознайомитися з якісною методикою оцінки закладів охорони здоров’я ClASS, історіями успішного впровадження та найкращими практиками в Україні можна за посиланням.

В Україні методика ClASS адаптована та впроваджується Центром громадського здоров’я МОЗ України в партнерстві з I-TECH. 

Інші новини