Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Час обирати здоров’я — що важливо згадати у Всесвітній день здоров’я?
07.04.2023
13:37

Час обирати здоров’я — що важливо згадати у Всесвітній день здоров’я?

У Всесвітній день здоров’я ми хочемо нагадати — ви потрібні своїй країні та ваше здоров‘я важливе! Пам’ятайте, що хвороби можуть заскочити зненацька, завадити бути активними на роботі, допомагати захищати країну або відбудовувати її.

Повномасштабна війна змінила життя людей. Багатьом може здаватися, що піклування про власний добробут і стан здоров’я не на часі або не має сенсу. Проте, це вкрай хибна думка. Наш спосіб життя великою мірою може впливати на виникнення тих чи інших хвороб, як-от цукрового діабету 2 типу, онкологічних захворювань, серцево-судинних захворювань та інших. 

Які кроки ви можете зробити вже зараз, аби зміцнити своє здоров'я? 

  1. Не забувайте про профілактичний скринінг. 

Запишіться на огляд до сімейного лікаря та попіклуйтеся про проходження усіх важливих скринінгів (як-от на рак молочної залози або колоректальний рак тощо). Також на сайті ЦГЗ ви можете пройти онлайн-тест на оцінку ризиків розвитку цукрового діабету 2 типу, а результат – показати своєму лікарю, який надасть вам відповідні рекомендації. 

  1. Пам’ятайте, що вакцинація рятує життя.

Перевірте, чи у вас та ваших дітей є всі щеплення відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень та отримайте бустерну дозу вакцини від COVID-19. 

  1. Кидайте курити та захищайте своє право бездимне середовище.

Куріння навіть однієї сигарети на день може призвести до виникнення онкологічних захворювань. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози.  На сайті ЦГЗ ви можете подати скаргу про порушення антитютюнового законодавства.

  1. Не вживайте алкоголь. 

Алкоголь сприяє розвитку низці неінфекційних хвороб (цукровий діабет 2 типу, високий кров'яний тиск, пошкодження печінки тощо). Поговоріть зі своїм сімейним лікарем про шкоду вживання спиртних напоїв та як вам убезпечити себе від негативних наслідків.

  1. Приділяйте час фізичній активності.

Щоби фізичні вправи принесли задоволення та зміцнили ваше здоров’я, оберіть вид активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, йога, танці тощо. Головне, щоби такі заняття були регулярними.

  1. Харчуйтеся здорово.

Почніть використовувати тарілку здорового харчування для формування щоденного меню. Споживайте достатню кількість фруктів та овочів на день, не перебільшуйте норму солі: 5 г, а цукру: 50 г на день, вживайте достатню кількість рідини. 

  1. Кохайтеся, але не забувайте про безпеку

Використовуйте бар’єрну контрацепцію (чоловічі або жіночі презервативи) як спосіб захиститися від інфікування ВІЛ при контакті з біологічними рідинами, як-от сперма, або при мікротріщинах, які можуть виникати під час статевого акту.

Кожен з нас робить щоденно важливо роботу для України. Тож, давайте будемо здоровими, адже наша обачність і турбота про себе здатна врятувати життя. 

 

Інші новини