Перейти до основного вмісту
До 2020 року рівень охоплення щепленнями має становити 95% — Володимир Курпіта
10.12.2018
10:00

До 2020 року рівень охоплення щепленнями має становити 95% — Володимир Курпіта

Імунопрофілактика — пріоритет № 1 для системи громадського здоров’я. Про це під час щорічної конференції «Вакцинація — вчасний захист. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров’я України» заявив Володимир Курпіта, Генеральний директор ЦГЗ МОЗ України.

«За останні роки ситуація із вакцинацією в Україні значно покращилася. Завдяки закупівлям імунобіологічних препаратів через міжнародні організації в нас більше немає дефіциту вакцин, як це було раніше. Також регіони можуть самостійно перерозподіляти вакцини як усередині області, так і між собою. Однак і досі, незважаючи на спалахи інфекційних захворювань, таких як кір, охоплення щепленнями недостатнє для створення колективного імунітету», — розповів Володимир Курпіта.

Для досягнення показника у 95% МОЗ запроваджує довгострокове планування (на три роки) у закупівлях імунобіологічних препаратів (вакцин) на національному рівні з урахуванням залишків.

«Ми будемо планувати закупівлі відразу на три роки. Потреба базуватиметься на демографічних показниках. Вже зараз є такий прорахунок на найближчі три роки, тож ми точно знаємо, скільки препаратів потрібно закупити та скільки це коштуватиме державі, — наголосив Володимир Курпіта. — Під час розрахунку, окрім закупівлі шприців для вакцинації та боксів для утилізації матеріалів, закладається 25% резервних вакцин для реагування на екстрені ситуації».

За словами директора Центру громадського здоров’я, у найближчих планах — ліквідація електронного інструменту статистичної звітності «Укрвак» та кабінетів щеплень. «Кабінети щеплень скасовуються, натомість будуть пункти щеплень. Це спрощує організацію роботи амбулаторій, ФОПів тощо», — поінформував Володимир Курпіта.

Для сфери імунопрофілактики розроблено чотирирічну стратегію розвитку: вона передбачає пріоритетність імунопрофілактики для політиків, справедливий доступ до вакцинації, підвищення цінності імунопрофілактики та створення соціального попиту на імунізацію, а також забезпечення сталості всіх процесів.

Вакцини, закуплені за бюджетні кошти, передаватимуться приватним закладам охорони здоров’я: «Наразі на обговоренні знаходиться порядок розподілу вакцин, закуплених за кошти національного бюджету, в якому буде розписаний механізм передачі вакцин в приватні заклади», — повідомив Володимир Курпіта.

Із 2020 р. буде змінено Календар профілактичних щеплень, а з 2021 р. планується закупівля нових видів вакцин для України. Крім того, для закладів охорони здоров’я буде впроваджено порядок заохочень чи покарань за належний чи недостатній рівень охоплення щепленнями.

Інші новини
21.06.2020
10:39