Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань
07.02.2022
14:46

Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань

Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 — CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna та AstraZeneca — завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність.

Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять у три фази:

  • Фаза I — введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність.
  • Фаза II — введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію.
  • Фаза III — введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.

Раніше цей процес був послідовним, тому й потребував багато років. Зараз, з урахуванням гострої потреби у вакцинах проти COVID-19, методи розроблення вакцин змінюються: деякі етапи наукових досліджень і розроблення здійснюють паралельно, але водночас дотримуються строгих клінічних стандартів і вимог безпеки. Дослідження при цьому не стають менш ретельними.

Антиковідні вакцини вдалося розробити менше ніж за рік завдяки роботі числених вчених з усього світу, неймовірній грошовій підтримці та великій кількості добровольців, які згодилися взяти участь у клінічних дослідженнях.

Пандемія COVID-19 показала, що об’єднавши зусилля, людство може зробити те, що раніше здавалося неможливим, — швидко створити ефективні та якісні вакцини, які кожного дня рятують тисячі життів! 

Зробіть свій внесок у боротьбу з COVID-19 — вакцинуйтеся!

Інші новини