Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Клінічні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я відтепер можна використовувати як міжнародні клінічні протоколи
24.10.2018
11:00

Клінічні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я відтепер можна використовувати як міжнародні клінічні протоколи

У Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства охорони здоров’я України, що дозволяє закладам охорони здоров’я використовувати у своїй роботі клінічні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я як міжнародні клінічні протоколи.

За ініціативи Центру громадського здоров’я МОЗ України наказом МОЗ України від 26.09.2018 № 1752 внесено зміни в додаток № 4 Методики розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини (зареєстрований Міністерством юстиції України за № 1161/32613).

Відтепер до Переліку джерел клінічних настанов внесено сайти Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) та Європейського комітету з визначення антимікробної резистентності (EUCAST).

Віктор Ляшко, перший заступник Генерального директора ЦГЗ: «Для впровадження принципів доказової медицини в сучасну медичну практику у сфері соціально небезпечних захворювань існувала потреба доповнити джерела клінічних настанов базою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Така необхідність обумовлена тим, що ВООЗ надає рекомендації для країн на основі доказів, що враховують епідемічну ситуацію з туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в країні, а також рівень доходу. Внесення до Переліку джерел клінічних настанов ВООЗ дає змогу Україні впроваджувати в медичну практику сучасні методи профілактики, діагностики та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, ефективність яких доведена контрольованими дослідженнями, і тим самим підвищувати якість і результативність надання медичної допомоги пацієнтам».

Роман Родина, заступник Генерального директора ЦГЗ: «Належне призначення протимікробних речовин неможливе без попереднього визначення чутливості мікроорганізмів до них. Для визначення та безперервного оновлення показників чутливості мікроорганізмів, а також гармонізації критеріїв оцінювання чутливості мікроорганізмів у країнах Європи було створено організацію EUCAST, яка є провідною у питаннях визначення протимікробної резистентності. Українські лабораторії до сьогодні використовували застарілі рекомендації щодо визначення чутливості мікроорганізмів. Включення протоколів EUCAST до Наказу МОЗ № 1422 від 29.12.2016 дасть нам змогу поліпшити виявлення резистентних мікроорганізмів, а також узгодити підходи до оцінювання чутливості мікроорганізмів з європейськими стандартами. А це великий крок для подолання проблеми антибіотикорезистентності».

 

Інші новини