Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Понад 4 000 школярів Львівщини отримали захист від кору за 2-й тиждень спецоперації
05.03.2019
12:59

Понад 4 000 школярів Львівщини отримали захист від кору за 2-й тиждень спецоперації

Силами мобільних бригад і фахівців амбулаторій 4 065 школярів Львівщини отримали щеплення проти кору з 25 лютого, зокрема 529 дітей у Львові.

Зі стартом спецоперації у Львівській області значно збільшилася динаміка щеплень серед дітей, які свого часу пропустили вакцинацію проти кору. Так, у лютому вакцинували 19 691 школяра, у січні 8 564 дитини надолужили пропущені щеплення. При цьому, незважаючи на лідерство Львівщини за кількістю хворих на кір з початку спалаху, у листопаді й грудні минулого року пропущене щеплення отримали 2 569 і 2 449 дітей відповідно.

Вакцинація відбувається в амбулаторіях, а також силами мобільних бригад. Головна умова — згода батьків. Просимо не зволікати і захистити своїх дітей від кору. Львівщина й надалі тримає сумне лідерство з кількості хворих на кір.

В Україні достатньо якісної та ефективної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи), що захищає від кору і його важких ускладнень. Для щеплення застосовують вакцини «Пріорикс»/Priorix (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A., Бельгія) та «М-М-Р ІІ»/M-M-RII (виробник Merck & Co., Inc., США). Станом на 28 лютого у регіонах є 1 259 232 дози цих вакцин.

Заяви про начебто пригнічення імунітету через щеплення та підвищені ризики ускладнень після вакцинації проти кору під час сезону грипу не мають наукового обґрунтування! МОЗ України закликає представників усіх медіа об’єднати зусилля, підтримати розповсюдження корисної та правдивої інформації про вакцинацію проти кору та припинити поширення антинаукової чи політично вмотивованої брехні про спалах і щеплення. Маніпуляції щодо теми вакцинації та гарантованих державою вакцин наражають на смертельну небезпеку кожного українця. Крім особистого захисту від смертельно небезпечної хвороби, вакцинація забезпечує захист і тим, хто не може отримати щеплення через постійні або тимчасові протипоказання, — завдяки колективному імунітету (коли щонайменше 95% населення навколо них вакциновано).

Спеціальні заходи реалізують відповідно до рішення засідання Оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 21 грудня 2018 р. № 2401. Така спецоперація стала першою в історії незалежної України. До неї були залучені фахівці ВООЗ та ЮНІСЕФ, а також громадські організації. Зокрема, Альянс громадського здоров’я надав 42 000 шприців. Подібні заходи вже ініційовано і у Вінницькій області.

Дізнайся більше про імунізацію: http://bit.ly/2XjXGqx.

Про захворювання та вакцини: http://bit.ly/2VfCeRw.

Про вакцини КПК в Україні: http://bit.ly/2GZHqFy.

Інші новини