Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Рух благодійного донорства в Україні стає дедалі популярнішим
27.06.2019
13:41

Рух благодійного донорства в Україні стає дедалі популярнішим

З кожним роком до руху донорів в Україні приєднуються нові добровольці. Ще в 2017 році до Тижневої акції донорства, що традиційно проходить в Україні до Всесвітнього дня донора (14 червня), долучилися трохи більше 5000 людей. Цьогоріч цю акцію підтримали 6 657 добровольців, які сукупно здали 2 996 л крові. Такий об’єм крові допоможе врятувати близько 19 900 життів.

Незважаючи на те, що кількість донорів в Україні постійно зростає, більшість із них стають донорами лише раз – коли доводиться рятувати рідних чи близьких. 70% донорів здають кров лише раз у житті. Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я України закликають людей здавати кров регулярно, оскільки в Україні кількість донацій майже втричі менша (12 на 1000 населення), ніж рекомендовано ВООЗ (33 на 1000 населення).

“Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна  пожертва крові від донорів рятує мільйони життів щороку. Крім змін у структурі системи крові і в підходах до фінансування, важливо змінити ставлення українців до донорства. Якомога більше людей повинні позбутися стереотипів і усвідомити, що здавати кров – це безпечно, корисно для вашого здоров’я, і це рятує комусь життя”, – розповіла начальниця відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров’я МОЗ України Ірина Славінська.

Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий громадянин України віком від 18 років та вагою від 50 кг. Щоби стати донором крові, зверніться до найближчої станції переливання крові чи центру крові. Візьміть із собою документ, що посвідчує особу.

Докладніше про те, хто може бути донором і як підготуватися до здачі крові, – за посиланням.

Інші новини