Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
У Вінниці від туберкульозу померла невакцинована дитина
10.03.2017
20:48

У Вінниці від туберкульозу померла невакцинована дитина

Сьогодні, у м. Вінниця від туберкульозного менінгоенцефаліту помер невакцинований 2- річний хлопчик. За інформацією з Вінницької ОДА, батьки дитини, які теж хворі на туберкульоз, офіційно відмовилися щеплювати хлопчика вакциною БЦЖ, не дивлячись на роз’яснювальну роботу медиків з батьками.

Відповідно до даних ВООЗ, вакцина БЦЖ захищає від двох форм туберкульозу у дітей - туберкульозного менінгіту і дисемінованого туберкульозу. Саме ці форми туберкульозу можуть призвести до летального випадку. Щороку в Україні від цих форм хвороби помирає близько 10 дітей.

«В умовах несприятливої епідемічної ситуації новонароджена дитина може зустрітися з цією страшною інфекцією де завгодно, і навіть вдома, де родичі цілком можуть і не знати про своє захворювання. Тому всі маленькі діти обов'язково повинні мати захист від туберкульозу, яку на сьогоднішній день може дати тільки вакцинація БЦЖ. Відповідно до національного календаря щеплень вакцинація від туберкульозу проводиться в пологовому будинку в перші дні життя новонародженого», - пояснила провідний фахівець з питань туберкульозу Центру громадського здоров’я при МОЗ України Яна Терлеєва.

Крім того, в Центрі громадського здоров’я наголосили на важливості відповідального ставлення кожної людини до свого власного здоров’я та здоров’я своїх близьких.

«В Україні стоїть нагальне питання впровадження системи та підходів громадського здоров’я. В першу чергу, ми повинні захистити населення, особливо дітей, від можливості захворіти на вакциновано-профілактовані інфекції, до яких відноситься і туберкульоз. Крім того, в суспільстві повинна з’явитися культура відповідального ставлення до свого життя та життя своєї сім’ї. Це в першу чергу, стосується розуміння та усвідомлення симптомів та ризиків захворіти, навіть якщо у вас немає особистих факторів ризику», - зауважила Генеральний директор Центру громадського здоров’я України, професор Наталія Нізова.

Вона також додала, що важливою складовою також є більш серйозна координація спеціалістів медичних служб як первинної ланки так і педіатричної служби, неонтологічної служби для того, щоб забезпечити громадянську відповідальність за здоров’я кожного члена нашого суспільство.

 

Інформаційна довідка:

У 2016 р. захворюваність на ТБ, що включає нові випадки та рецидиви, серед усього населення України становила 67,6 на 100 тис. населення (2015 р. – 70,5).

Захворюваність в 2016 р. на ТБ, включно з новими випадками та рецидивами:

- серед дітей (0-14 роки) становить 8,8 на 100 тис. відповідного населення - (571 випадків),

серед підлітків (15-17 років) – 20,4 на 100 тис. відповідного населення (228 випадки).

Станом на кінець грудня 2016 року, охоплення щепленнями від туберкульозу (БЦЖ) дітей у віці до 1 року складає 72,3%

За даними ДП «Укрвакцина» станом на 1 березня 2017 року залишок вакцин БЦЖ у Вінницькій області складає 22870 доз.

Найвищий рівень смертності від ТБ у 2015 р. зареєстровано у Луганській (18,1 на 100 тис.) та Херсонській (18,6 на 100 тис.) областях, найнижчий - м. Київ (5,8 на 100 тис. населення) та Тернопільській (6,9 на 100 тис.) області.

Інші новини