Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Україна успішно виконує зобов’язання перед Глобальним фондом — Даррен Доркін
28.02.2019
18:13

Україна успішно виконує зобов’язання перед Глобальним фондом — Даррен Доркін

Фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України та представники команди Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією під час оцінювальної місії обговорили прогрес у реалізації проекту Глобального фонду.

«Україна демонструє значний прогрес у реалізації гранту Глобального фонду. Важливо, що в країні наявні консенсус між ключовими партнерами та політична підтримка щодо забезпечення сталості послуг у сфері протидії ВІЛ/інфекції та ТБ», — заявив Даррен Доркін, старший портфоліо-менеджер країн Східної Європи та Центральної Азії Глобального фонду.

Під час зустрічі в Центрі громадського здоров’я сторони обговорили питання продовження співпраці з Глобальним фондом та реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, було розглянуто аспекти реформи системи громадського здоров’я, створення закупівельної агенції, зміни підходів до реалізації державних програм з протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу, впровадження трирічного бюджетного планування та виконання спеціальних умов у рамках гранту.

«Досвід реалізації грантів Глобального фонду показує, що успіх можливий лише за умови консолідації зусиль всіх партнерів. Державне лідерство є необхідною складовою, проте відповідальність за досягнення результату з реалізації плану переходу до державного фінансування послуг з ВІЛ і туберкульозу є спільною для всіх основних реципієнтів», — зауважив генеральний директор ЦГЗ Володимир Курпіта на спільній зустрічі основних реципієнтів та команди ГФ.

Нині пріоритетним завданням для України є реалізація плану переходу до повного державного фінансування послуг, пов’язаних з ВІЛ і туберкульозом, які раніше фінансували за рахунок Глобального фонду, а саме профілактики ВІЛ серед ключових груп населення (програми зменшення шкоди), догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, та супроводу хворих на туберкульоз на амбулаторному лікуванні.

У рамках місії команда ГФ також зустрілася із віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком, представниками Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Міністерства закордонних справ і неурядових організацій.

Інші новини