Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Українські фахівці опановують новітні методи тестування на ВІЛ
09.11.2018
17:00

Українські фахівці опановують новітні методи тестування на ВІЛ

9 листопада у Києві відбулася нарада, присвячена запровадженню сучасних методів тестування на ВІЛ. Захід організовано Центром громадського здоров’я як частину проекту «Посилення спроможності лікування ВІЛ/СНІД в Україні у рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)».

В обговорені взяли участь регіональні керівники мультидисциплінарних команд і регіональні спеціалісти з тестування, фахівці ЦГЗ, представники офісу CDC в Україні, МБФ «Альянс громадського здоров’я», БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», AHF Ukraine та I-TECH.

Присутнім було презентовано цілі програми PEPFAR із тестування та залучення до лікування основних партнерів з імплементації. Відтак учасники обговорили стратегії тестування, алгоритм тестування за допомогою швидких тестів і алгоритм, який буде запропоновано в оновлених нормативних документах.

Значну увагу було приділено навчанню медичного персоналу ЗОЗ різних аспектів тестування та шляхам його покращення.

Представники регіональних мультидисциплінарних команд доповіли про головні проблеми у сфері тестування на ВІЛ (зокрема обліку людей, які живуть із ВІЛ, і залучення їх до терапії) і запропонували шляхи розв’язання.

За підсумками наради учасники сформували загальну картину та визначили план подальшої роботи з координації програм тестування.

Інші новини