Перейти до основного вмісту
В Херсоні впроваджують Стратегію з подолання негативного впливу тютюнокуріння на здоров’я населення
12.07.2021
16:17

В Херсоні впроваджують Стратегію з подолання негативного впливу тютюнокуріння на здоров’я населення

12 липня 2021 року у м. Херсон фахівці Центру громадського здоров’я провели навчальний семінар «Контроль над тютюном в Україні: виклики та досягнення Херсонської області». Залученими експертами виступили представники ГО «Центр громадянського представництва Життя».

Щороку в Херсонській області від хвороб, спричинених курінням, помирає понад 10 тис. людей.

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко наголошує, що проблема тютюнокуріння, зокрема серед молоді, потребує комплексного вирішення. Для цього при ОДА вже створено спеціальну робочу групу, а також затверджено Стратегію з контролю над тютюном у Херсонській області на 2021–2025 роки.

На переконання головного державного санітарного лікаря Херсонської області Юрія Ромаскевича, пріоритетне завдання в контролі над тютюном — зробити куріння менш доступним для людей, які ще не мають цієї залежності, тобто, профілактика початку куріння серед дітей та молоді.

«В Херсоні відбувається переформатування обласної координаційної ради з питань боротьби з неінфекційними захворюваннями з виділенням окремої робочої групи з контролю над тютюнокурінням. Сьогодні ми обговорили досягнення в реалізації Стратегії, проаналізували виклики та опрацювали можливості їх подолання», — зазначила Дар’я Сєдлєр, в.о. директора КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» ХОР.

На основі аналізу заплановано такі пріоритетні завдання для робочої групи з контролю над тютюнокурінням:

  • підвищення обізнаності про шкідливий вплив тютюну та про чинне антитютюнове законодавство; 
  • зниження впливу вторинного тютюнового диму в громадських і на робочих місцях; 
  • встановлення додаткових обмежень або впровадженню місцевих стимулів у сфері запобігання поширенню куріння.

Нагадаємо, раніше такий навчальний семінар фахівці ЦГЗ провели в м. Рівне. Рівненська і Херсонська області є пілотними областями, що підготували й у квітні 2021 року затвердили регіональні Стратегії з подолання негативного впливу тютюнокуріння на здоров’я населення на 2021-2025 роки та успішно почали їх реалізацію. 

Навчальний семінар проводився в рамках проєкту «Посилення реалізації Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну» за підтримки Міжнародного Фонду із боротьби з туберкульозом та захворюваннями легень The UNION.

Інші новини