Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Інформаційні матеріали про ВГ

Інформаційні матеріали про вірусні гепатити

 

Вебінари

 

Інформаційно-аналітичні матеріали

  • Звіт ЦГЗ «Національна відповідь програм протидії ВІЛ, ТБ, ВГ та ЗПТ на широкомасштабне вторгнення росії (2023: UKR/ENG; 2022: UKR/ENG)
Процес консультування та маршрут діагностики, лікування, моніторингу пацієнтів із вірусними гепатитами B, С (моноінфекцією та з ко-інфекцією ВІЛ, ТБ) (ГО «БСД», 2020)

Вірусні гепатити В та С як загроза громадському здоров’ю (ЦГЗ і MSF, 2020)

Презентація на екран

Аналітична довідка щодо наявних в регіонах маршрутів пацієнтів з вірусним гепатитом C (ЦГЗ, 2019)
Рекомендації щодо тестування на вірусні гепатити B та C у межах медичних послуг з надання первинної медичної допомоги із використанням швидких тестів (ЦГЗ, 2019)

 

Інфографіка

Як отримати медичну допомогу громадянам України, хворим на вірусні гепатити B і C, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь

Гепатити B, C і D: шляхи передавання, профілактика, групи ризику

Алгоритм діагностики, лікування та моніторингу хронічного вірусного гепатиту В

 

Алгоритм діагностики, лікування та моніторингу хронічного вірусного гепатиту C

 

Вірусний гепатит A: шляхи передавання і профілактика

 

Вірусний гепатит B: шляхи передавання і профілактика

 

Вірусний гепатит C: шляхи передавання і профілактика

 

Вірусний гепатит C: як перевіритись і що робити далі

Шляхи передавання вірусного гепатиту B

Шляхи передавання вірусного гепатиту C

Вірусний гепатит B: групи ризику інфікування

Вірусний гепатит C: групи ризику інфікування

Щеплення від гепатиту В: чому варто робити і не відкладати?

Вакцинація новонароджених і вагітних проти гепатиту B

Як уберегтися від гепатитів у косметологічному салоні

 

 

Калькулятор індексу FIB-4

Для розрахунку індексу FIB-4 необхідно помножити вік пацієнта (у роках) на рівень АСТ (од./л) і поділити на рівень тромбоцитів (109/л), що помножений на корінь квадратний з показника АЛТ (од./л).

Інтерпретація результатів

Якщо розраховане значення менше 1,45, то з вірогідністю 90% можна стверджувати про відсутність значного фіброзу печінки. Якщо значення більше 3,25, то з більшою вірогідністю можна стверджувати про наявність фіброзу стадії 4–6 за шкалою Ishak.

За даними досліджень, 71% пацієнтів виявився поза діапазоном 1,45–3,25 показників цього тесту. А отже, близько 71% пацієнтів може за результатами тесту отримати достатньо достовірну оцінку стану печінки без біопсії самого органа.

 

Калькулятор індексу APRI

Для розрахунку індексу APRI потрібні лише два показники: АСТ і кількість тромбоцитів.

Формула розрахунку індексу APRI: показник АСТ ділимо на показник верхньої межі АСТ (од./л), множимо на 100 і ділимо на показник кількості тромбоцитів (109/л).

Інтерпретація результатів

Якщо отримане значення більше 1,0 — ймовірність вираженого фіброзу велика, якщо менше 0,5 — то мала.

Референтні значення для осіб старше 18 років:

  • АСТ — до 37 од./л;
  • АЛТ — до 45 од./л;
  • тромбоцити — від 150 до 380 · 109/л.

 

Калькулятор взаємодії препаратів

 

Презентації для онлайн-курсу ЦГЗ «Вірусні гепатити В та С»

 

Корисні посилання

Міжнародний рецензований журнал, що публікує експериментальні, клінічні та оглядові статті з медичної та біологічної тематики.

Видання Американської асоціації з вивчення захворювань печінки (AASLD), на якому розміщені актуальні матеріали та новини про останні досягнення у сфері лікування печінкових недуг.

Міжнародний журнал, що висвітлює широкий спектр тем у клінічній гастроентерології та гепатології.

Офіційний журнал Інституту Американської гастроентерологічної асоціації (AGA).

Сайт, на якому зібрано посилання на гепатологічні журнали. Видання розподілено за роками.

Офіційний журнал Британського товариства гастроентерології (BSG).

Міжнародний науковий журнал, що висвітлює всі напрями гепатології.

Міжнародний науковий журнал про вірусні гепатити.

Міжнародний рецензований журнал, присвячений гепатології та шлунково-кишковим розладам.

Офіційне видання Європейської асоціації з вивчення печінки (EASL), яка існує з 1966 р. та є провідною європейською асоціацією у цій сфері. У його друкованій та електронній версіях публікують оригінальні статті, огляди і повідомлення фахівців, що займаються клінічними і фундаментальними дослідженнями з гепатології.

Журнал з оригінальними дослідженнями та оглядами, що стосуються педіатричної гастроентерології і харчування.

Краудсорсингова онлайн-платформа Médecins du Monde (MdM) і Treatment Action Group (TAG) для збирання та оприлюднення найновішої інформації про ВГC у різних країнах. mapCrowd забезпечує вільний доступ до національних, регіональних та міжнародних даних, які можна порівнювати візуально за допомогою інтерактивних графіків, таблиць і мап. Користувачі можуть завантажити базу даних mapCrowd у форматі Excel для власного аналізу.

Журнал виходить раз на два місяці. Тут публікують огляди, оригінальні дослідження (повні статті) та невеликі повідомлення про вірусні гепатити.

Прес-центр Оксфордського університету публікує найякісніші з медичного погляду журнали, доступні для максимально широкої аудиторії.

Безкоштовна платформа для фахівців у галузі охорони здоров’я із доступом до експертних досліджень, статей, веб-семінарів, круглих столів та ін.

Наукові статті й витяги з книжок на теми гепатології та гастроентерології в електронній базі біомедичної літератури PubMed Національного центру біотехнологічної інформації (NCBI) при Національній медичній бібліотеці США (NLM) Національних інститутів охорони здоров’я (NIH).

AJG виходить за підтримки Американського коледжу гастроентерології (ACG). Як провідний клінічний журнал, що охоплює гастроентерологію та гепатологію, надає практичну та професійну підтримку лікарям, котрі займаються гастроентерологічними розладами.

Один з найбільш відомих, старих і авторитетних загальних журналів з медицини. У ньому щотижня публікують оригінальні дослідницькі та оглядові статті, огляди книг, новин, кореспонденцію, історії хвороби.

Журнал Viral Hepatitis Journal (колишній Viral Hepatit Dergisi) є регулярним друкованим органом Товариства вірусних гепатитів (Туреччина). Публікується англійською мовою тричі на рік (квітень, серпень та грудень), а також має неперіодичні спецвипуски. Редакційна політика видання базується на принципах незалежного експертного оцінювання.

Статті, документи, настанови з гепатології на електронній видавничій платформі Yumpu.